Strona Główna > Aktualności > I M: Zespół AGH Kraków wyraźnie lepszy od warszawskich Dzików

I M: Zespół AGH Kraków wyraźnie lepszy od warszawskich Dzików

Ekipa AZS AGH wróciła na zwycięską ścieżkę. Krakowianie byli wyraźnie lepsza od Dzików Warszawa i pewnie pokonali ekipę ze stolicy we własnej hali.

Początek meczu był jeszcze wyrównany. Obie drużyny grały twardo w obronie, a najczęściej na tablicy widniał remis. Dopiero pod koniec pierwszej kwarty goście zaczęli pudłować zarówno spod kosza jak i z dystansu. I to często z czystych pozycji! A że krakowianie pod tym względem wyglądali dużo lepiej, to po pierwszej części prowadzili ośmioma punktami.

W drugiej kwarcie przewaga AZS AGH systematycznie rosła. Gościom, dopingowanym przez głośną grupkę kibiców z Warszawy, nie można było odebrać ambicji, ale w takich koszykarskich elementach lepsi byli jednak krakowianie. Lepsi i solidniejsi. I to właśnie decydowało, że na przerwę podopieczni trenera Wojciecha Bychawskiego schodzili już z przewagą naprawdę solidną, bo wynoszącą aż siedemnaście punktów (45:28).

Goście nie mieli jednak zamiaru się poddawać i po zmianie stron ostro ruszyli do odrabiania strat. Kilka razy schodzili nawet do siedmiu punktów, ale na koniec trzeciej kwarty znów udało się krakowianom nieco odskoczyć i do decydującej części przystępowali oni z dziesięcioma punktami przewagi (55:45). A w czwartej kwarcie przewaga krakowian błyskawicznie urosła ponownie do kilkunastu punktów i mogli oni spokojnie dograć mecz do końca, kontrolując sytuację na parkiecie.

AZS AGH Kraków – Dziki Warszawa 75:58
(20:12, 25:16, 10:17, 20:13)

AGH: Majka (12), Fraś (12), Leszczyński (8), Zmarlak (7), Rojek (5) oraz Pawlak (12), Wydra (11), Dyrda (8), Matyja, Pruefer i Pieniążek
Dziki: Majewski (25), Nowakowski (10), Kopycki (7), Grochowski (5), Kuźkow (5) oraz Wieluński (4), Piliszczuk (2), Groth, Żeleźniak i Janik