Strona Główna > Aktualności > I M: Ósma wygrana z rzędu tyszan, GKS na czele tabeli

I M: Ósma wygrana z rzędu tyszan, GKS na czele tabeli

Serię trzech zwycięstw koszykarzy TBS Śląska II Wrocław zakończył GKS Tychy. Lider tabeli w 12. kolejce wygrał 88:77. Znakomity mecz rozegrał Andrzej Krajewski – 18 punktów, siedem zbiórek i sześć asyst. Podkoszowy GKS-u trafił 7/9 prób z gry i wszystkie cztery rzuty wolne.

TBS Śląsk II w wyrównanej pierwszej kwarcie prowadził 20:16. GKS jednak błyskawicznie zniwelował różnicę, a w kolejnej odsłonie przejął inicjatywę. Gospodarze odskoczyli, bo dwie „trójki” trafił Patryk Stankowski. Później było nawet 45:30. Atak przyjezdnych kompletnie się zaciął. GKS utrzymał poziom z pierwszych 10 minut i dlatego zdecydowanie prowadził.

W trzeciej kwarcie TBS Śląsk odrobił niemal całą stratę. Kluczowa była seria 10 punktów. Goście zbliżyli się nawet na 58:60, a po 30 minutach przegrywali tylko 60:63. Zdecydowanie poprawili oni skuteczność w rzutach z dystansu – 5/8, a w pierwszej połowie mieli 1/9. Popełnili również tylko dwie straty, a przez wcześniejszych 20 minut różnica w tym elemencie była wyraźna – 10:3 na niekorzyść rezerw klubu z Energa Basket Ligi. Końcówka ostatniego meczu 12. kolejki Suzuki I ligi zapowiadała się znakomicie. Wielkich emocji jednak nie było, bo po mocnym zrywie przyjezdni ponownie osłabli. GKS odzyskał to, co stracił.

Zwycięstwo 88:77 było ósmym z rzędu zespołu legitymującego się znakomitym bilansem 11-1. W 13. kolejce lider pojedzie na parkiet wicelidera. W sobotę zmierzy się z Rawlplug Sokołem Łańcut (17:30). TBS Śląsk czeka planowa pauza (nieparzysta liczba drużyn), a kolejny mecz koszykarze z Wrocławia rozegrają 10 grudnia z Górnikiem Trans.eu Wałbrzych.

– Poprzeczka jest już na samej górze, bo jesteśmy liderem. Teraz wszyscy muszą się do nas dostosować. Ponadto chciałbym podziękować młodym kibicom za doping. Wspierali nas przez cały mecz, krzyczeli nazwiska zawodników i dziękowali chłopakom, którzy schodzili. Fajnie, że w Tychach kształtuje się taka koszykarska publiczność – powiedział po spotkaniu Łukasz Diduszko, zawodnik GKS Tychy.

Znakomity mecz rozegrał Andrzej Krajewski – 18 punktów, siedem zbiórek i sześć asyst. Podkoszowy GKS-u trafił 7/9 prób z gry i wszystkie cztery rzuty wolne. Łukasz Diduszko dołożył 18 punktów i siedem zbiórek. Patryk Stankowski miał 14 „oczek” i pięć asyst, a 11 zbiórek uzyskał Krystian Tyszka. W TBS Śląsku wyróżniali się Sebastian Bożenko – 17 „oczek” i osiem zbiórek oraz Jan Wójcik.

GKS Tychy – TBS Śląsk II Wrocław 88:77
(23:23, 22:9, 18:28, 25:17)

GKS: Diduszko (18), Krajewski (18), Stankowski (14), Koperski (12), Wieloch (8), Trubacz (7), Tyszka (7), Mąkowski (3), Nowak (1) i Chodukiewicz
Śląsk II: Bożenko (17), Wójcik (13), Tomczak (12), Marchewka (11), Góreńczyk (7), Strzępek (6), Zagórski (5), Gordon (3), Sitnik (2) i Leńczuk (1)