Strona Główna > Aktualności > I M: Opolanie przerwali serią AZS-u AGH Kraków

I M: Opolanie przerwali serią AZS-u AGH Kraków

Po wyjazdowej przegranej koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej powrócili na ścieżkę zwycięstw. Zespół ze stolicy województwa wygrał tym samym drugi mecz pod wodzą Kamila Sadowskiego. Z kolei po pięciu zwycięstwach z rzędu koszykarze AZS AGH Kraków nie zdołali dopisać do swojego konta kolejnego.

Opolanie potrzebowali chwili, aby dobrze wejść w ten mecz. Na początku AZS AGH Kraków narzucił mocne tempo oraz świetnie spisywał się w walce o zbiórki, po 10 minutach prowadząc 22:15. Opolanie wzięli się za odrabianie strat w drugiej odsłonię, jednak do szatni schodzili przegrywając 36:39.

Trzecia kwarta to prawdziwe show w wykonaniu opolskich akademików. Podopieczni trenera Sadowskeigo po zmianie stron wygrali kolejną część meczu aż 28:13. Bardzo dobre zawody rozgrywał Szymon Kiwilsza, który wstrzelił się spod kosza. Wyróżnić trzeba także Jakub Kobla, który dobrze dyrygował grą opolskiej drużyny.

Przy prowadzeniu 64:52, opolanie potrzebowali zagrać na dobrym i wyrównanym poziomie. Na trzy minuty przed końcem akademicy mieli jednak spore problemy z rozegraniem skutecznej akcji. Niemoc przerwał Dominik Rutkowski, który bardzo uspokoił sytuację. Opolscy koszykarze triumfowali XX:XX.

Warto podkreślić, że po długiej nieobecności na opolskim parkiecie pojawił się Wojciech Leszczyński. Rzucający zespołu z Krakowa przed laty był bardzo ważną postacią Weegree w rozgrywkach drugoligowych, kiedy to akademicy wywalczyli promocję na zaplecze ekstraklasy.

Weegree AZS Politechnika Opolska – AZS AGH Kraków 88:72
(15:22, 21:17, 28:13, 24:20)

AZS: Wilk (15), Kiwilsza (17), Kobel (10), Krefft (2), Kaczmarzyk (12) oraz Salkiewicz, Piszczatowski (2), Kapuściński (1), Skiba (6), Lewiński, Jodłowski (8) i Rutkowski (15)
AGH: Zmarlak (18), Leszczyński (11), Rojek, Majka (7), Fraś (24) oraz Wydra (3), Pruefer, Pieniążek, Dyrda (9) i Zgłobicki