Strona Główna > Aktualności > I M: Kotwica wygrała w stolicy

I M: Kotwica wygrała w stolicy

Koszykarze Kotwicy Kołobrzeg zanotowali ósmą wygraną w tym sezonie. Po dobrym meczu, w którym dominowali w drugiej i trzeciej kwarcie, podopieczni trenera Rafała Franka wygrali w Warszawie z Dzikami i są już na 4. miejscu w tabeli I ligi mężczyzn.

O rezultat tego spotkania kibice obawiali się od kilku dni. Podopieczni Rafała Franka to obecnie jedna z najlepszych ekip w lidze, jednak na wyjazdach radzą sobie nieco gorzej niż u siebie. Mimo tego Kotwica w dobrym stylu weszła w rywalizację w Warszawie i szybko objęła prowadzenie 5:0. Kołobrzeżanie dobrze funkcjonowali w defensywie, dzięki czemu ich rywale pierwsze punkty zdobyli niemal trzy minuty po rozpoczęciu meczu. Pierwsza część gry była jednak bardzo wyrównana i zakończyła się wynikiem 19:19.

Drugą należy już zapisać na konto „Czarodziejów z wydm”. Wśród kołobrzeżan świetnie spisywał się Wojciech Jakubiak, który skutecznie powiększał przewagę Kotwicy. 25-latek w samej drugiej kwarcie zanotował dziesięć oczek, dzięki czemu koszykarze z Kołobrzegu schodzili na przerwę w lepszych humorach.

Obie ekipy wróciły na parkiet, a Kotwica nie tylko utrzymała przewagę, ale i powiększyła ją. Trzecia część gry ponownie zakończyła się wynikiem 21:13 na korzyść kołobrzeżan. Gospodarze próbowali zniwelować straty za sprawą wielu prób z dystansu, jednak te rzadko znajdowały drogę do kosza. Rozpoczynając ostatnią odsłonę rywalizacji, obie ekipy dzieliło już 16 oczek. Dziki w połowie czwartej kwarty zbliżyły na się odległość dziesięciu punktów, jednak już w kolejnej akcji zza linii 6,75 m skuteczny był Piotr Śmigielski – znów było +13 dla Kotwicy. Ostatecznie podopieczni Rafała Franka pokonali warszawian 83:66 i tym samym zanotowali ósmą wygraną w sezonie. W ekipie kołobrzeskiej najlepszym strzelcem był Remon Nelson – autor 20 oczek.

Dziki Warszawa – Sensation Kotwica Kołobrzeg 66:83
(19:19, 13:21, 13:21, 21:22

Dziki: Grochowski (18), Majewski (16), Kuźkow (12), Nowakowski (7), Kopycki (6), Piliszczuk (5), Wieluński (2), Groth i Janik
Kotwica: Nelson (20), Jakubiak (12), Śmigielski (12), Kurpisz (10), Długosz (9), Pieloch (8), Itrich (6), Wyszkowski (5) i Wieczorek (1)