Strona Główna > Aktualności > I M: Druga porażka Sokoła Łańcut

I M: Druga porażka Sokoła Łańcut

Po porażce u siebie ze Zniczem Basket Pruszków Rawlplug Sokół Łańcut przegrał także na wyjeździe z TBS Śląskiem II Wrocław.

Sokół wprawdzie jako pierwszy wyszedł na prowadzenie w środowym meczu we Wrocławiu, ale gospodarze bardzo szybko ich dogonili potem cały czas dawali radę trzymać niewielki dystans. Im bliżej było jednak końca pierwszej kwarty, tym bardziej widać było, że gospodarze łapią coraz lepszy rytm. Ostatecznie inauguracyjna odsłona zakończyła się 5-punktowym prowadzeniem Śląska. W pierwszych momentach drugiej kwarty sokoły znowu zbliżyły się do miejscowych (nawet na 1 „oczko”), ale zaraz potem podopieczni trenera Dusana Stojkova znowu odskoczyli na kilka punktów. W pewnym momencie była to już nawet 11-punktowa przewaga (34:23). W końcówce łańcucianie wzięli się mocno do roboty i na przerwę schodzili z tą świadomością, że do odrobienia zostały tylko 3 punkty.

Po przerwie jednak mocno uderzył Śląsk – przez pierwsze cztery minuty trzeciej kwarty trafiali tylko wrocławianie i ich przewaga znowu urosła (tym razem nawet do 15 punktów – 52:37). Potem Sokół troszkę się przebudził, ale nie był w stanie tym razem doskoczyć blisko gospodarzy i przed ostatnią odsłoną Śląsk miał ponownie 15 punktów przewagi. W ostatniej kwarcie gospodarze kontrolowali już spotkanie i nie pozwolili zespołowi trenera Dariusza Kaszowskiego na zbliżenie się do nich.

Na pochwałę w zespole z Łańcuta na pewno zasługuje kapitan Wojciech Pisarczyk, których był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu (24 punkty). Trzeba jednak również dodać, że Sokół w starciu ze Śląskiem był mało skuteczny w rzutach za 3 punkty (tylko 19,2%) i ogólnie z gry zagrali na słabej skuteczności, bo zaledwie 30,6%.

TBS Śląsk II Wrocław – Rawlplug Sokół Łańcut 84:74
(22:17, 18:20, 27:15, 17:22)

Śląsk: Wójcik (17), Tomczak (23), Zagórski (2), Bożenko (18), Marchewka (5) oraz Strzępek (2), Góreńczyk (5), Leńczuk (11) i Walski (1)
Sokół: Pisarczyk (24), Wrona (5), Nowakowski (10), Jarecki (8), Szczypiński (6) oraz Bręk (4), Struski (7), Lis (7) i Czerwonka (3)