Strona Główna > Aktualności > Łukasz Grudniewski: Pokazaliśmy olbrzymi charakter i determinację

Łukasz Grudniewski: Pokazaliśmy olbrzymi charakter i determinację

W drugiej kolejce I ligi mężczyzn Górnik Wałbrzych pokonał Kotwicę Kołobrzeg 88:77. – Na pewno chcemy zagrać w play-off, ale tak naprawdę koncentrujemy się na każdym kolejnym meczu – przyznał po tym spotkaniu trener Kotwicy, Rafał Frank. – Pomimo tego, że wypadł nam wysoki gracz, to pokazaliśmy olbrzymi charakter i determinację – mówił trener Górnika, Łukasz Grudniewski.

Po meczu powiedzieli:

Rafał Frank, trener Kotwicy Kołobrzeg: – Mieliśmy słabszy moment w drugiej połowie. Górnicy wykorzystali to w stu procentach. Nawet nie chcę wspominać o naszych kłopotach ze zbiórkami i z zatrzymaniem gospodarzy na atakowanej desce, gdzie dopuściliśmy do kilkunastu ponowień. Straciliśmy dużo sił by to wybronić, pojawiły się także problemy z przewinieniami. Wałbrzyszanie zdobyli 22 punkty z kontr i zanotowali 47 zbiórek, co pokazuje, że fizycznie nie do końca daliśmy radę. Pomimo tego jestem zadowolony ze swojego zespołu, bo zostawił serce na parkiecie.

Nie zgodzę się z teorią, że pod nieobecność Damiana Cechniaka nie pchaliśmy piłki pod kosz. Próbowaliśmy w tym meczu wszystkiego. Po rotacji w obronie mieliśmy problem z zastawieniem, chociaż trzeba dodać, że obręcze w Aqua Zdroju są specyficzne – piłka po rzucie odbijała się o metr, dwa od kosza. To pozwalało nabiegającym graczom Górnika na ponowienia, co z kolei budowało ich pewność siebie. Nie chcemy mówić o celach sportowych na ten sezon. Nie wybiegamy za daleko w przyszłość. Na pewno chcemy zagrać w play-off, ale tak naprawdę koncentrujemy się na każdym kolejnym meczu.

Łukasz Grudniewski, trener Górnika Trans.eu Wałbrzych: – Cały tydzień trenowaliśmy bez kontuzjowanego Damiana Cechniaka, którego zabrakło także dziś na parkiecie. Pomimo tego, że wypadł nam wysoki gracz, to pokazaliśmy olbrzymi charakter i determinację. Widać to po zbiórkach, wygranych 47:32, z czego 17 zanotowaliśmy w ataku. Pamiętajmy, że Kotwica w tym roku ma bardzo dobry skład. To nie jest ta Kotwica z problemami, sprzed kilku sezonów. Myślę, że będą wysoko w tabeli. Było to bardzo fajne spotkanie dla kibiców. Dziękujemy im za przybycie i mocne wsparcie dopingiem w trudnych chwilach.

Hubert Kruszczyński, rozgrywający/rzucający Górnika: – Bardzo dokładnie przeanalizowaliśmy naszą porażkę z WKK. Mieliśmy być bardziej agresywni, zależało nam także na wzmocnieniu deski. Te założenia spełniliśmy. Udało nam się także zniwelować straty. Na inaugurację popełniliśmy aż 22, tym razem tylko 10. Szczerze mówiąc, nie czuję, że moje trafienia w trzeciej kwarcie były przełomowe dla losów spotkania. Naszym celem jest przede wszystkim dobrze bronić. Z udanej obrony powstaje dobry atak. Przełamaliśmy Kotwicę w trzeciej kwarcie, która zadecydowała o końcowym wyniku.

źródło: walbrzych.dlawas.info