Strona Główna > Aktualności > Lublinianie pokonali HydroTruck i są w finale turnieju

Lublinianie pokonali HydroTruck i są w finale turnieju

Koszykarze Startu pokonali w piątek HydroTruck Radom 88:83 i w niedzielnym finale zmierzą się z Legią Warszawa. Trener David Dedek miał już do dyspozycji rozgrywającego Lestera Medforda.

Czerwono-czarni bardzo dobrze rozpoczęli zawody. Po 10 minutach prowadzili 25:20. W drugiej odsłonie gospodarze systematycznie powiększali przewagę. A ta w pewnym momencie wynosiła aż 17 „oczek” (39:22). Rywale szybko wrócili jednak do gry. Na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 49:41. A po zmianie stron znacznie lepiej radzili sobie koszykarze z Radomia.

Goście zdobyli aż 16 punktów z rzędu i niespodziewanie w trzeciej odsłonie to oni byli w lepszej sytuacji (54:59). Podopieczni trenera Dedka nie mieli jednak zamiaru rezygnować. Dlatego do końcowego gwizdka trwała zacięta walka. Ostatecznie zwycięsko wyszli z niej lublinianie (88:83).

Ponownie najlepszym strzelcem czerwono-czarnych był Martins Laksa, który zapisał na swoim koncie 19 punktów (8/15 z gry i 3/7 za trzy). Z bardzo dobrej strony pokazał się Kacper Borowski, który zdobył 17 „oczek”, trafił sześć z siedmiu rzutów, a do tego dorzucił sześć zbiórek. Jak wypadł Medford? Spędził na parkiecie niemal pół godziny i w tym czasie uzbierał: pięć punktów, osiem asyst i cztery straty.

Start Lublin – HydroTruck Radom 88:83
(25:20, 24:21, 16:22, 23:20)

Start: Laksa (19), Borowski (17), Dorsey-Walker (13), Moore (12), Pelczar (8), Szymański (7), Gospodarek (7), Medford (6) i Pszczoła
HydroTruck: Piechowicz (21), Griffin (17), Neal (13), Lewandowski (10), Zegzuła (8), Ostojić (7), Prahl (4), Krupisz (3), Wall i Stankowski

źródło: Dziennik Wschodni