Strona Główna > Aktualności > Lublinianie na trzecim miejscu w Memoriale Gutkowskiego

Lublinianie na trzecim miejscu w Memoriale Gutkowskiego

Czwarte miejsce zajął HydroTruck Radom w II Memoriale Karola Gutkowskiego. W meczu o trzecie miejsce uległ Startowi Lublin. W piątkowym meczu z Astorią Bydgoszcz kontuzji stawku skokowego doznał Mateusz Dziemba i kapitana Startu zabrakło w sobotnim spotkaniu.

Trener David Dedek miał zatem do dyspozycji tylko dziewięciu zawodników, w tym dwóch młodych graczy – Bartłomieja Pelczara i Tymoteusza Pszczołę. Ponownie najlepszym strzelcem „czerwono-czarnych” był Martins Laksa. Łotysz rozpoczął zawody od siedmiu punktów w pierwszej kwarcie. Lublinianie przegrali jednak tę część meczu 15:22. W drugiej części skuteczną grą popisał się z kolei Damian Jeszke, który w drugich 10 minutach zdobył sześć punktów i do przerwy miał ich na koncie już 11. Start tę kwartę wygrał 21:11 i po pierwszej połowie prowadził już 36:33.

Trzecia kwarta to z kolei 8 punktów Armani Moore’a. Swoje dorzucił również Kacper Borowski i przed decydującą częścią Start miał dziewięć punktów przewagi. W ostatnich 10 minutach wprawdzie lepsi byli gospodarze, ale nie na tyle, żeby odrobić straty. Martins Laksa w tej części zdobył 10 punktów i spotkanie zakończył z dorobkiem 21 oczek. Mecze podczas turnieju w Radomiu były pierwszymi sprawdzianami dla koszykarzy Startu w okresie przygotowawczym.

W radomskie drużynie zabrakło punktów Dayona Grifina, który raził nieskutecznością. A gdyby dołożył kilka „oczek” w każdym spotkaniu… Trzeba wierzyć, że w lidze dołoży. Podobnie jak Mikołaj Kurpisz, mający w ciągu dwóch dni same chybione próby z dystansu.

Bardzo dobre zawody w radomskim zespole rozgrywał za to Marcin Piechowicz, ale szybko złapał cztery faule i musiał długo siedzieć na ławce. Dobry timing przy zbiórkach potwierdził Danilo Ostojić, który już udowodnił swoją wartość. Najlepszym strzelcem HydroTrucku okazał się Nick Neal, ale z gry nie zachwycił, 12 punktów zdobył z rzutów wolnych.

Hydrotruck Radom – Start Lublin 68:75
(22:15, 11:21, 16:22, 19:17)

HydroTruck: Neal (18), Piechowicz (10), Zegzuła (11), Lewandowski (7), Wall (5), Prahl (4), Zalewski (4), Kurpisz (4), Griffin (3) i Ostojić (2)
Start: Laksa (21), Jeszke (17), Moore (14), Dorsey-Walker (9), Borowski (7), Pelczar (3), Szymański (2), Gospodarek (2) i Pszczoła

źródło: Kurier Lubelski, radomsport.pl