Strona Główna > Aktualności > Los Angeles Clippers rozgromieni przez Dallas Mavericks

Los Angeles Clippers rozgromieni przez Dallas Mavericks

Czegoś takiego nikt się nie spodziewał. Koszykarze Los Angeles Clippers, którzy wygrali dwa pierwsze spotkania sezonu NBA, w fatalny sposób zaczęli mecz u siebie z Dallas Mavericks. Różnica 50 punktów po dwóch kwartach jest najwyższą w historii, od wprowadzenia zegara 24 sekund. Ostatecznie goście zwyciężyli 124:73.

Takiego wyniku spodziewał się mało kto. Faworytami niedzielnego meczu byli Los Angeles Clippers, mimo że w składzie zabrakło kontuzjowanego lidera zespołu, Kawhi Leonarda. Mimo to wygrali Dallas Mavericks – i to w stylu, który przejdzie do historii NBA. Ekipa Luki Doncicia już po pierwszej kwarcie prowadziła 23 punktami, wygrywając 36:13. W drugiej goście wyszli na jeszcze wyższe prowadzenie, do przerwy prowadząc z Clippers aż 50 punktami 77:27!

Jak informuje ESPN, od czasu wprowadzenia zegara ograniczającego czas akcji, czyli od sezonu 1954/55, nigdy nie zanotowano takiej różnicy punktowej po dwóch kwartach. Poprzednim rekordem było 47 punktów, jakie wypracowało sobie Golden State Warriors w starciu z Sacramento Kings w 1991 r.

Już w drugiej kwarcie i trener Mavericks Rick Carlisle, i szkoleniowiec Clippers Tyronn Lue uznali, że nie ma potrzeby przemęczać gwiazd obu drużyn, a na parkiet weszli głębocy rezerwowi obu ekip. Lider gości Luka Doncić zagrał tylko 26 minut, ale i tak zdobył 24 punkty, 9 zbiórek oraz 8 asyst. Wśród pokonanych najwięcej punktów zdobył Paul George (15), ale nie trafił żadnej z sześciu prób za trzy.

Mavericks rozgromili Clippers 124:73 i było to dla nich pierwsze zwycięstwo w sezonie. Dla drużyny z Los Angeles to pierwsza porażka w sezonie zasadniczym, drużyna Leonarda i Paula George’a ma również na koncie dwa zwycięstwa.