Strona Główna > Aktualności > LM: Rosyjski zespół zbyt mocny dla lubelskiego Startu

LM: Rosyjski zespół zbyt mocny dla lubelskiego Startu

Pszczółka Start Lublin po bardzo jednostronnym meczu przegrała z Niżnym Nowogrodem w koszykarskiej Lidze Mistrzów. W ten sposób podopieczni Davida Dedka mocno ograniczyli swoje szanse na wyjście z grupy D, w tabeli której prowadzi z kompletem zwycięstw Casademont Saragossa. Hiszpański zespół pokonał w środę we własnej hali węgierski Falco Szombathely.

Niżny Nowogród przyjechał do Lublina w najmocniejszym składzie, łącznie ze swoimi największymi gwiazdami – Antonem Astapkowiczem i Jewgienijem Baburinem. W składzie Pszczółki Start widać było natomiast dużo luk, które jednak mają być uzupełnione w najbliższych dniach.

Gospodarze rozpoczęli bez respektu dla zdecydowanie bardziej utytułowanego rywala. Mimo to przyjezdni dość szybko wyrobili sobie bezpieczną przewagę. W grze rosyjskiej drużyny zachwycała zwłaszcza umiejętność dzielenia się piłką. W jej efekcie podopieczni Zorana Lukicia mieli dużo czystych pozycji, które zwłaszcza w pierwszej kwarcie bezlitośnie wykorzystywali. W 13 min Niżny Nowogród prowadził już nawet różnicą 14 pkt. Końcówka pierwszej połowy była w wykonaniu lublinian jednak bardzo dobra, a po rzucie Sherrona Dorsey-Walkera straty Pszczółki Start zmalały jedynie do 6 pkt.

Po zmianie stron mecz stał się już bardzo jednostronny. Przyjezdni wykorzystywali każdy błąd „czerwono-czarnych”, a tych w trzeciej kwarcie było dużo. W większości wypadków były one jednak spowodowane dobrą dyspozycją przeciwnika. Warto jednak podkreślić kilka niezłych zagrań lubelskich koszykarzy, którymi zaskoczyli renomowanych rywali. Na pochwały zasługują zwłaszcza Mateusz Dziemba i Sherron Dorsey-Walker.

Ostatecznie Pszczółka Start przegrała 66:85. Ten wynik bardzo mocno ograniczył szansę „czerwono-czarnych” na awans do kolejnej fazy. Promocję do niej uzyskają tylko dwie najlepsze drużyny. Aby wyjść z grupy lublinianie musieliby wygrać trzy pozostałe do końca tego etapu spotkania i liczyć na korzystne rezultaty w innych meczach. A trzeba pamiętać, że „czerwono-czarnych” czekają jeszcze trudne wyjazdy do Niżnego Nowogrodu oraz Saragossy.

Pszczółka Start Lublin – Niżny Nowogród 66:85
(15:24, 20:20, 18:27, 13:14)

Start: Dorsey-Walker (17), Laksa (7), Sharma (5), Łączyński (3), Borowski (2) oraz Dziemba (13), Jeszke (8), Szymański (8), Pelczar (3) i Obarek
Niżny Nowogród: Gankewicz (16), Strebkow (10), Baburin (9), Komołow (8), Astapkowicz (7) oraz Shepherd (19), Petrasek (11), Czadow (3), Gerasimow (2), Bielenitskij, Gontar i Platonow