Strona Główna > Aktualności > I liga M: Tyszanie pokonali Sokoła i wyrównali stan rywalizacji

I liga M: Tyszanie pokonali Sokoła i wyrównali stan rywalizacji

Miał być drugi krok do półfinału sokołów, a tymczasem GKS Tychy pokazał, że nie składa broni i pokonał Rawlplug Sokoła Łańcut. Kolejne dwa mecze w sobotę w Tychach.

Po dobrym sobotnim meczu Sokół był faworytem drugiego ćwierćfinału, ale goście od samego początku chcieli pokazać, że wcale nie stoją na straconej pozycji. W pierwszej kwarcie w pewnym momencie przewaga GKS-u sięgnęła już 9 punktów. Ostatecznie pierwsza odsłona zakończyła się ich wygraną 20:28. Na początku drugiej kwarty dystans do 5 punktów zmniejszył Michał Jankowski, ale potem go głosu ponownie doszli goście i grali jak natchnieni. Na osiem minut przed przerwą odskoczyli na 13 „oczek”. Później jednak sokoły rozpoczęły ambitną pogoń i ostatecznie po połowie meczu przegrywały 45:50.

Na początku trzeciej kwarty po trafieniach Dawida Zaguły i Michała Jankowskiego gospodarze doprowadzili do remisu 50:50 i mecz się zdecydowanie wyrównał. Na niespełna siedem minut przed końcem tej części gry po celnej „trójce” Patryka Pełki Sokół wyszedł na prowadzenie, ale GKS natychmiast się odgryzł i trwała zacięta walka. Gdy wydawało się, że miejscowi łapią swój rytm, za trzy punkty trafił Woroniecki, a potem Paweł Śpica i goście znowu byli na prowadzeniu. Przed ostatnią odsłoną tyszanie mieli 5 punktów przewagi.

Początek ostatniej kwarty znowu był lepszy w wykonaniu podopiecznych trenera Tomasza Jagiełki – celne rzuty Karpacza i Śpicy spowodowały, że GKS odskoczył już na 9 punktów. Sokoły próbowały zmniejszać dystans, ale goście grali bardzo czujnie i na trafienia miejscowych natychmiast odpowiadali. Na siedem minut przed końcem meczu „trójkę” zaliczył Filip Stryjewski i GKS prowadził już 79:67. Czas uciekał, a miejscowi nie mogli znaleźć sposobu na wyraźne zmniejszenie strat. Ostatecznie Sokół przegrał drugie spotkanie 8 punktami.

Rawlplug Sokół Łańcut – GKS Tychy 85:93
(20:28, 25:22, 19:19, 21:24)

stan rywalizacji play-off: 1:1

Sokół: Zaguła (19), Kulikowski (3), Karolak, Małgorzaciak (6), Pełka (16) oraz Fraś (14), Jankowski (21), Majka (6) i Czerwonka
GKS: Śpica (26), Trubacz (13), Wrona (5), Kędel (10), Stryjewski (9) oraz Woroniecki (17), Karpacz (6), Grochowski (6) i Mąkowski (1)