Strona Główna > Aktualności > I liga M: W niedzielnych meczach górą Księżak Łowicz i Miasto Szkła

I liga M: W niedzielnych meczach górą Księżak Łowicz i Miasto Szkła

Po dwóch porażkach z rzędu KS Księżak Łowicz ponownie z kompletem punktów. Podopieczni Michała Spychały w 10. serii spotkań pokonali na własnym parkiecie lidera Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk. W drugim niedzielnym meczu Miasto Szkła lepsze od Decka.

Mecz w Łowiczu miał dramatyczny przebieg. Na minutę przed końcem miejscowi prowadzili różnicą sześciu punktów i mieli piłkę w ataku. Od tego momentu nie potrafili jednak trafić do kosza, a rywale stopniowo odrabiali straty. Najpierw dwa rzuty wolne wykorzystał Dawid Słupiński, a następnie wejściem pod kosz popisał się Błażej Kulikowski.

W samej końcówce faulowany był Adrian Kordalski, który przy wyniku 81:79 stanął na linii rzutów wolnych. Rozgrywający Grupa Sierleccy-Czarni trafił pierwszą próbę, ale przy drugiej się pomylił. Piłkę zebrał podkoszowy Księżaka Łukasz Bodych i mecz się zakończył.

Wcześniej częściej na prowadzeniu znajdowali się przyjezdni, którzy w trzeciej kwarcie zanotowali długi przestój w ataku. Księżak rzucił 13 punktów z rzędu, dzięki czemu objął prowadzenie 58:46. Pomimo tego walczący do końca zawodnicy Mantasa Cesnauskisa zdołali doprowadzić do zaciętej końcówki. 17 punktów dla Księżaka rzucił Mikołaj Stopierzyński, który miał też 8 strat i 4 przechwyty. 4 punkty, 12 zbiórek i 6 asyst Łukasza Bodycha. Najwięcej punktów rzucił Dawid Słupiński – 22.

Trzecia kwarta zapewniła zwycięstwo Miastu Szkła z Decka. Beniaminek tę część spotkania przegrał 11:27, pod koniec drugiej kwarty prowadząc nawet 47:40. Najlepsze spotkanie w sezonie Alana Czujkowskiego – 23 punkty.