Strona Główna > Aktualności > I liga M: Miasto Szkła nie miało problemów z pokonaniem Pogoni

I liga M: Miasto Szkła nie miało problemów z pokonaniem Pogoni

Miasto Szkła natarło z takim impetem, że używając terminologii bokserskiej, już w pierwszych minutach znokautowało rywala, rozstrzygając o losach pojedynku.

Na dowód powyższego stwierdzenia podajmy fakt, iż po 3. minutach gry krośnianie prowadzili 12:0, a punktowali samymi trójkami. Z dystansu celnie w tym czasie rzucali Piotr Wieloch (dwukrotnie), Alan Czujkowski i Mariusz Konopatzki.

Ten ostatni w ogóle miał swój dzień. Na 8 prób za 3 skutecznych miał w całym spotkaniu 6, z tego większość w pierwszej i drugiej kwarcie. Podkreślić ponadto należy równie znakomitą postawę gospodarzy w defensywie. Nie tylko zdobywali kolejne punkty, ale też super bronili, wypracowując sobie kontry pozwalające podwyższać wynik.

Wszystko to zagwarantowało miejscowym sporą przewagę po pierwszej połowie. Na przerwę podopieczni Marcina Radomskiego schodzili z zapasem 24 punktów (51:27), zaś trzecią kwartę rozpoczęli od efektownego wsadu Macieja Żmudzkiego oraz od kolejnej trójki, tym razem zapisanej na konto Tomasza Krzywdzińskiego. W 25. minucie natomiast Miasto Szkła wygrywało 60:31 i stało się jasne, że tego meczu przegrać po prostu nie może. Na parkiecie pojawili się młodzi zawodnicy w osobach Kacpra Walciszewskiego i Mateusza Łączyńskiego, którzy również mieli swój wkład w okazałe zwycięstwo gospodarzy.

Miasto Szkła Krosno – Pogoń Prudnik 95:70(
(25:10, 26:17, 20:21, 24:22)

Miasto Szkła: Oczkowicz (7), Konopatzki (22), Żmudzki (10), Czujkowski (14), Wieloch (13) oraz Szczypiński (3), Krzywdziński (15), Ciesielski (6), Walciszewski (2), M. Łączyński (3) i Ciechociński
Pogoń: Sanny (11), W. Pisarczyk (5), Mordzak (14), Nowakowski (7), Janiak (10) oraz Kociuga, Kapuściński (2), Sroka (6), Madziar (6) i Garwol (10)