Strona Główna > Aktualności > I liga M: Księżak Łowicz rozgromił rywali na zakończenie roku

I liga M: Księżak Łowicz rozgromił rywali na zakończenie roku

Koszykarze Księżaka Łowicz pokonali Zetkamę Doral Nysa Kłodzko 121:90 w ostatnim w tym roku meczu Suzuki 1 Ligi Mężczyzn. Pierwsze punkty na zapleczu Energa Basket Ligi zdobył 18-letni Bartosz Dylik, wychowanek łowickiego klubu.

Drużyna Michała Spychały była murowanym faworytem sobotniego (19 grudnia) meczu w Łowiczu. Rywalem Księżaka była ostatnia w tabeli Zetkama Doral Nysa Kłodzko, która w tym sezonie nie wygrała jeszcze żadnego meczu.

Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando gospodarzy, którzy już po dwóch minutach prowadzili 7:0. Goście zdołali odrobić straty i na 3 minuty przed końcem pierwszej kwarty było 15:15. Później przyjezdni nie zbliżyli się już do miejscowych, którzy rozstrzygali na swoją korzyść każdą z czterech partii meczu.

Ostatecznie łowiczanie wygrali 121:90 i przy pustych trybunach mogli cieszyć się z najwyższego zwycięstwa w tym sezonie. Był to jednocześnie ostatni mecz Księżaka w 2020 roku. W meczu z Zetkamą pierwsze punkty na pierwszoligowych boiskach zdobył 18-letni Bartosz Dylik. Wychowanek Księżaka rzucił 6 oczek, z czego raz trafił celnie za trzy punkty. Po raz pierwszy w tym sezonie Suzuki 1 Ligi Mężczyzn punktował też kapitan Bartosz Włuczyński.

KS Księżak Łowicz – Zetkama Doral Nysa Kłodzko 121:90
(29:21, 26:20, 33:24, 33:25)