Strona Główna > Aktualności > I liga M: Księżak liderem, dobra passa łowiczan

I liga M: Księżak liderem, dobra passa łowiczan

KS Księżak nadal niepokonany w Łowiczu w meczach z Górnikiem Trans.eu Wałbrzych. W spotkaniu na szczycie Suzuki 1 Ligi Mężczyzn podopieczni Michała Spychały zwyciężyli 93:81. Nadal na pierwsze zwycięstwa w sezonie musi poczekać Zetkama Doral Nysa Kłodzko, która ulegla w Pelplinie Decka. Dwa punkty w Krakowie wywalczył Elektrobud-Investment ZB Pruszków.

Zmieniają się ligi oraz hale, a Górnik Trans.eu nie może wygrać w Łowiczu. Wałbrzyszanie rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 11:4, ale w kolejnych minutach inicjatywę przejęli rywale. Dobrze w mecz wszedł Arkadiusz Kobus, w ślad za którym podążyli kolejni zawodnicy.

Łowiczanie wygrali drugą kwartę 27:18 i na przerwę schodzili z dwucyfrową przewagą. Po zmianie stron Górnik Trans.eu, w szeregach którego niezłe zawody rozgrywali: Damian Cechniak (21 pkt i 9 zbiórek) oraz Maciej Koperski – 18 pkt i 7 na 10 z gry, zbliżył się na odległość jednego trafienia z gry. W czwartej kwarcie gospodarze od wyniku 74:68 rzucili 11 punktów z rzędu, a jednym z wyrazistszych graczy był rozpoczynający mecz na ławce Wojciech Jakubiak – 10 punktów w czwartej kwarcie.  Najlepszym punktującym spotkania został Arkadiusz Kobus – 25 pkt i 8 zbiórek.