Strona Główna > Aktualności > I liga M: Krośnianie bez szans w Wałbrzychu

I liga M: Krośnianie bez szans w Wałbrzychu

Początek bardzo dobry, środek dający nadzieję, zaś końcowe półtorej kwarty to pozbawienie wszelkich nadziei i złudzeń na korzystny rezultat, tak najkrócej można scharakteryzować występ krośnian na trudnym skądinąd terenie w Wałbrzychu.

Owe pierwsze minuty nawet zaskakiwały na plus w drużynie gości. Rezultat wszak otworzył Bartosz Ciechociński, za chwilę powtórzył celny rzut, a w jego ślady poszedł Maciej Żmudzki. A, że wszystko działo się przy bezbłędnej obronie Miasta Szkła, wynik widniał nader korzystny dla gości, bo 6:0.

Faworyzowany Górnik co prawda zaczął odrabiać straty, ale ponownie przyjezdni ruszyli do przodu. Tym razem za sprawą Alana Czujkowskiego (skuteczna dwójka i trójka) oraz Damiana Ciesielskiego (rzut za dwa) i Miasto Szkła prowadziło 13:7. Mecz wkraczał w połowę pierwszej kwarty, zatem należało oczekiwać walki w kolejnych jego fragmentach.

Przewidywania całkowicie się rozjechały lub jak kto woli, wzięły w łeb. Po prostu od tego momentu na parkiecie istnieli już tylko wałbrzyszanie, w szeregach których szalał Krzysztof Jakóbczyk, raz po raz trafiając z dystansu i powiększając przewagę miejscowych. Wspomniane na wstępie nadzieje na powrót do gry i wznowienie w miarę wyrównanej rywalizacji pojawiły się w drugiej kwarcie, kiedy to krośnianie zredukowali dystans do 9-10 punktów i utrzymywali go do połowy trzeciej odsłony. Wówczas to Górnik zaczął odjeżdżać na odległość gwarantującą już zwycięstwo. Potwierdzeniem natomiast dominacji miejscowych okazała się ostatnia kwarta, w której to przewaga gospodarzy wynosiła nawet przeszło 30 punktów.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Miasto Szkła Krosno 97:68
(31:16, 16:22, 21:11, 29:19)

Górnik: Durski (6), Jakóbczyk (27), Bojanowski (14), Cechniak (11), Zywart (2) oraz Malesa (9), Koperski (18), Wróbel (2), Warmiłło i Ratajczak (8)
Miasto Szkła: Oczkowicz (4), Czujkowski (17), Ciechociński (15), Żmudzki (12), Ciesielski (6) oraz Szczypiński (10), Krzywdziński (1), Jankowski (1) i  Szwedo (2)