Strona Główna > Aktualności > I liga M: Górnik zdeklasował rywala w pierwszym meczu play-off

I liga M: Górnik zdeklasował rywala w pierwszym meczu play-off

Perfekcyjny początek play-off w wykonaniu koszykarzy Górnika Trans.eu Wałbrzych. Nasi zagrali najlepszy mecz w sezonie i pokonali w pierwszym spotkaniu ćwierćfinału Suzuki 1 Ligi ekipę Weegree AZS Politechniki Opolskiej 103:67. Już w niedzielę, 11 kwietnia drugi mecz. Seria trwa do trzech zwycięstw.

Od 2017 roku biało-niebiescy zagrali w lidze z Politechniką Opolską siedem razy, zwyciężając za każdym razem. Co ciekawe Górnicy po raz pierwszy w meczu u siebie w tym sezonie złamali barierę 100 zdobytych punktów i było to ich jedenaste zwycięstwo z rzędu.

Biorąc pod uwagę dwa starcia w rundzie zasadniczej, Górnik mógł spodziewać się trudnej przeprawy z opolanami. Na starcie sezonu biało-niebiescy wyrwali zwycięstwo na wyjeździe w ostatnich sekundach, u siebie także mieli kłopoty, bo przegrywali do przerwy 27:36, zdobywając w drugiej kwarcie ledwie 7 „oczek”.

Pierwszy mecz ćwierćfinałów był jednak zupełnie inny. Po raz pierwszy w rywalizacji z Politechniką Opolską gospodarze wygrali bardzo zdecydowanie, dominując od początku spotkania do końcowej syreny.  „Wałbrzyska szarańcza” rozpoczęła od prowadzenia 11:0,  wygrywając pierwszą kwartę aż 30:11. Do przerwy podopieczni Łukasza Grudniewskiego zdobyli 57 „oczek” , trafiając z gry aż 64 proc. rzutów. Zabójczo skuteczny był Krzysztof Jakóbczyk, autor 16 punktów.

Po punktach Damiana Durskiego gospodarze w połowie trzeciej kwarty prowadzili już 73:38.  23-letni wychowanek Górnika spędził na parkiecie 22 minuty – żaden inny biało-niebieski nie grał dłużej. Górnicy w sobotę zagrali wyjątkowo zespołowo, bo każdy z 11 zawodników, którzy pojawili się na parkiecie zdobywał punkty.  Wałbrzyszanie zakończyli mecz z 56 proc. skutecznością z gry, co jest ich najlepszym wynikiem w całym sezonie 2020/21.

W szeregach gości z kolei zawiedli liderzy. Trio Adam Brenk  -Bartosz Jankowski-Adam Kaczmarzyk zdobywa śr. 39 punktów w każdym meczu – w Aqua Zdroju w sobotę razem zdobyli ledwie 15 punktów.  Szczególnie zawiódł Jankowski, który po raz pierwszy od trzynastu meczów nie trafił ani razu za trzy punkty.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Weegree AZS Politechnika Opolska 103:67
(30:11, 27:20, 21:14, 25:22)

stan rywalizacji play-off: 1:0 dla Górnika

Górnik: Jakóbczyk (18), Durski (12), Bojanowski (12), Zywert (11), Wróbel (10), Koperski (9), Malesa (8), Cechniak (8), Ratajczak (8), Ochońko (4) i Makarczuk  (3)
AZS: Łabinowicz (17), Jodłowski (15), Szymański (13), Kaczmarzyk (8), Brenk (5), Krajewski (4), Piszczatowski (3), Jankowski (2), Skiba i Lewiński