Strona Główna > Aktualności > I liga M: Górnik pokonał Sokoła, pierwsza przegrana zespołu z Łańcuta w tym roku

Każda seria ma swój kres i właśnie w Wałbrzychu skończyła się dobra seria Rawlplug Sokoła Łańcut – podopieczni trenera Dariusza Kaszowskiego przegrali po raz pierwszy w roku 2021.

Pierwsza kwarta mniej więcej do połowy była bardzo wyrównana – raz jeden zespół, a raz drugi wychodził na prowadzenie. W końcówce jednak skuteczność sokołów nie była już tak dobra i miejscowym udało się odskoczyć na kilka punktów. Ostatecznie Górnik zakończył pierwszą kwartę z 6 punktami więcej od Sokoła.

W kolejnej odsłonie meczu gospodarzy starali się utrzymać swoją przewagę, ale sokoły tym razem lepiej sobie radziły pod koszem rywala i po celnym rzucie Kacpra Majki za „3” zbliżyli się na zaledwie 2 punkty do rywali. Potem jednak łańcucianie znowu stanęli i pozwolili rywalom rzucić 4 punkty. Na trzy minuty przed przerwą Górnik prowadził już 8 punktami (39:31), ale wtedy przebudzili się gracze z Łańcuta i zdobyli 10 punktów z rzędu. Ostatecznie po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 41:41.

Trzecia kwarta znowu lepiej zaczęła się dla Górnika. Sokoły ponownie w pierwszych 5 minutach nie bardzo potrafiły celnie rzucać, ale potem się to zmieniło i zawodnicy Dariusza Kaszowskiego raz jeszcze dogonili rywali – na 3 i pół minuty przed końcem trzeciej kwarty Patryk Pełka wyprowadził Sokoła na prowadzenie (53:52). Od tego momentu trwała zacięta walka punkt za punkt, ale po rzucie Tomasza Ochońko za „3” Górnik wyszedł na prowadzenie 10 sekund przed zakończeniem trzeciej kwarty (61:60).

Dla odmiany decydująca kwarta lepiej zaczęła się dla Sokoła, bo tym razem za „3” trafił Pełka i na prowadzenie wyszli łańcucianie. Potem ponownie na parkiecie było sporo walki, a wszystko rozstrzygnęło się w samej końcówce. Na niecałą minutę przed końcem gospodarze prowadzili 71:69. Sokół mógł te minimalne straty odrobić, ale rzutów wolnych nie wykorzystali najpierw Fraś, a potem Pełka. Dopiero 20 sekund przed końcem na linii rzutów wolnych stanął ponownie Fraś i tym razem raz trafił. Drugi rzut był niecelny, ale graczom Sokoła udało się zebrać piłkę i szansę miał jeszcze Filip Małgorzaciak, ale jednak nie trafił

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Rawlplug Sokół Łańcut 73:70
(23:17, 18:24, 20:19, 12:10)

Górnik: Malesa (14), Jakóbczyk (6), Wróbel (7), Bojanowski (16), Zywert (7) oraz Durski, Ratajczak (3), Cechniak (4) i Ochońko (16)
Sokół: Zaguła (8), Kulikowski (4), Karolak (4), Małgorzaciak (14), Klima (5) oraz Fraś (13), Pełka (13), Majka (9) i Czerwonka