Strona Główna > Aktualności > I liga M: GKS Tychy pokonał na wyjeździe Wisłę

I liga M: GKS Tychy pokonał na wyjeździe Wisłę

Koszykarze TS Wisła Chemart Kraków nie dali rady we własnej hali i przegrali w meczu I ligi z GKS-em Tychy. Były momenty w tym spotkaniu, gdy wydawało się, że „Wawelskie Smoki” zdołają wygrać drugi mecz z rzędu. Ostatecznie jednak zwycięstwo pojechało na Górny Śląsk. Przesądziły o tym przede wszystkim słabsze pierwsza i ostatnia kwarty.

W pierwszej kwarcie wyrównana walka toczyła się jedynie przez pierwsze pięć minut. Końcówka tej części należała już zdecydowanie do tyszan. Prowadzili po niej już dwunastoma punktami.

W drugiej części, m.in. dzięki dobrej grze Wiktora Rajewicza, straty zaczęły topnieć, a w szeregach krakowskich pojawiła się nadzieja, że ten mecz można jeszcze wygrać. Na trzy minuty przed końcem drugiej kwarty mieliśmy już tylko jednopunktową stratę „Wawelskich Smoków” (28:29). Ostatecznie na przerwę oba zespoły schodziły przy prowadzeniu GKS-u trzema punktami (32:35).

Trzecia kwarta wciąż pozwalała mieć nadzieję, że Wisła wygra to spotkanie. Gra oscylowała wokół remisu, a w połowie tej części po celnej „trójce” Wojciecha Gorgonia gospodarze odzyskali prowadzenie (41:39). Utrzymali je jeszcze przez chwilę, ale przed decydującym starciem to znów GKS miał cztery punkty więcej (47:51).

Jeśli ktoś miał nadzieję na emocje w ostatniej kwarcie, to szybko musiał czuć się rozczarowany. GKS bowiem błyskawicznie odskoczył na kilka punktów i już do samego końca kontrował sytuację na parkiecie, ostatecznie wygrywając to spotkanie.

TS Wisła Chemart Kraków – GKS Tychy 58:67
(12:24, 20:11, 15:16, 11:16)

Wisła: Czyż (9), Żaczek (7), Gorgoń (5), Krakowiak (2), Bogdanowicz (2) oraz Rajewicz (9), Maj (9), Wojciechowski (8), Zgłobicki (6) i Włodarczyk (1)
GKS: Stryjewski (22), Śpica (16), Trubacz (16), Mąkowski (2), Kędel (2) oraz Woroniecki (5), Karpacz (2), Wrona (2) i Grochowski