Strona Główna > Aktualności > I liga M: GKS Tychy pokonał rezerwy Śląska

I liga M: GKS Tychy pokonał rezerwy Śląska

Szóste zwycięstwo w Tychach a 12. w sezonie zanotował GKS, który pokonał TBS Śląsk II Wrocław. Podopieczni Tomasza Jagiełki w środkowym fragmencie spotkania osiągnęli przewagę i mimo ambitnej postawy rywali utrzymali ją do końca. Udane zawody rozegrał 26-letni skrzydłowy gospodarzy Radosław Trubacz – 15 punktów i 7 zbiórek). Pozostałe mecze 18. kolejki odbędą się w sobotę.

Lepiej spotkanie rozpoczęli goście, którzy w połowie drugiej kwarty po trafieniu Jana Wójcika prowadzili 27:18. Szybko tę przewagę jednak stracili. Najpierw trójkę w koszu umieścił Trubacz, a po chwili kolejne trafienia z dystansu zanotowali Filip Stryjewski oraz Marcin Woroniecki.

Miejscowi zanotowali serię 11:0 i jeszcze przed przerwą uzyskali jednopunktową przewagę. Po zmianie stron Trójkolorowi powiększyli przewagę i nie oddali jej już do końca, choć TBS Śląsk II kilkukrotnie zbliżał się na odległość jednego trafienia z gry. W końcówce faulowali koszykarze GKS zamieli rzuty wolne na punkty, dzięki czemu utrzymali korzystny dla siebie wynik.

TBS Śląsk II do wygranej nie wystarczyło 20 pkt, 7 zbiórek i 5 bloków Szymona Tomczaka. W drużynie z Wrocławia zadebiutował Sebastian Rompa – 3 minuty i 0 punktów. GKS zebrał o 13 piłek więcej niż rywale.

GKS Tychy – Śląsk II Wrocław 81:77
(12:17, 25:19, 21:16, 23:25)

GKS: Woroniecki (11), Turbacz (15), Mąkowski (11), Wrona (4), Stryjewski (10) oraz Śpica (9), Karpacz (10), Grochowski (5) i Kędel (6)
Śląsk II: Wójcik (5), Tomczak (20), Żeleźniak (3), Bożenko (12), Leńczuk (13) oraz Strzępek (8), Gordon (9), Walski (5), Góreńczyk (2) i ROmpa