Strona Główna > Aktualności > I liga M: Dwie wygrane WKK Wrocław z Miastem Szkła

I liga M: Dwie wygrane WKK Wrocław z Miastem Szkła

Krośnianie robili co mogli, grali najlepiej jak potrafili, lecz wszystko okazało się na wrocławian za mało. Gospodarze byli po prostu mocniejsi i nie pozostawili złudzeń, kto na dzisiaj bliższy jest awansu do półfinału play-off. Przypomnijmy tylko, że Miasto Szkła musi teraz dwukrotnie wygrać w Krośnie, a następnie pokonać WKK we Wrocławiu w decydującym spotkaniu. Tylko w takich okolicznościach może odwrócić losy rywalizacji w ćwierćfinale play-off.

Koszykarze Miasta Szkła Krosno potwierdzili, że niestraszne im duże straty na żadnym etapie konfrontacji, i że choćby do końca meczu pozostawało niewiele czasu, to w żadnym wypadku nie odpuszczą, tylko przystąpią do ich odrabiania.

Do takiej sytuacji właśnie doszło w pierwszym pojedynku play-off z WKK Wrocław, kiedy to należało pokazać charakter i zawalczyć o korzystny rezultat w wyjątkowo niekorzystnych okolicznościach. Jak bowiem inaczej określić położenie drużyny, kiedy na niespełna 5 minut przed zakończeniem potyczki przegrywa 64:81. Straty duże, a czasu mało, jednak przy odpowiedniej determinacji można jeszcze wrócić do gry, czego dowiedli krośnianie.

Celne trójki Mateusza Szczypińskiego oraz Piotra Wielocha, znakomita postawa Dariusza Oczkowicza pod koszem rywali, a także bezbłędna w tym okresie defensywa Miasta Szkła sprawiły, że na nieco ponad minutę przed końcem wynik brzmiał 81:74 dla wrocławian. O losach spotkania zadecydował skuteczny rzut za 3 Jakuba Koelnera, na który jeszcze zdążył odpowiedzieć Szczypiński.

WKK Wrocław – Miasto Szkła Krosno 84:77
(24:22, 19:12, 21:19, 20:24)

stan rywalizacji play-off: 1:0 dla WKK

WKK: Niedźwiedzki (20), Prostak (3), Sitnik (11), Jędrzejewski (14), Patoka (11) oraz Uberna, Koelner (15), Rutkowski (8), Wilczek, Grzeliński i Matusiak (2)
Miasto Szkła: Szczypiński (14), Oczkowicz (19), Czujkowski (12), Wieloch (13), Żmudzki (12) oraz Ciechociński (5) i Ciesielski (2)

W drugim spotkaniu nie obyło się bez emocji i kilku niespodziewanych zwrotów akcji. Najbardziej spektakularne miały miejsce na początku i na końcu drugiej kwarty. Ta część gry dostarczyła najwięcej wrażeń i pochłonęła najwięcej sił zawodnikom obydwu drużyn. Po naprawdę przyzwoitej pierwszej odsłonie, podczas której krośnianie praktycznie cały czas prowadzili, niekiedy nawet kilkunastoma punktami, druga zaczęła się dla przyjezdnych wręcz koszmarnie. Wrocławianie z jednej strony zamurowali dostęp pod własny kosz, zaś z drugiej bombardowali wręcz kosz przeciwników. Czynili to niemal z każdej pozycji, głównie za sprawą Michała Jędrzejewskiego, Piotra Niedźwiedzkiego, Michała Sitnika, czy Jakuba Koelnera.

W efekcie po przeszło 5. minutach gry w drugiej kwarcie gospodarze wygrywali tę odsłonę 17:0! I zawiedli lub zdziwili się wielce twierdzący, że losy potyczki zostały rozstrzygnięte. Kontrofensywa Miasta Szkła bowiem była równie ekscytująca. Teraz pierwsze skrzypce na parkiecie grali Mateusz Szczypiński, Alan Czujkowski, Piotr Wieloch i Bartosz Ciechociński. Trafiali raz za razem, równie skutecznie działając w defensywie. Dzięki takiej postawie pod koniec drugiej kwarty WKK Wrocław przeważał zaledwie trzema punktami (48:45).

Trzecia kwarta rozpoczęła się ponownie od dominacji gości. Krośnianie w końcu wyszli na plus (57:55 i 63:62 dla Miasta Szkła), lecz pod koniec tej części warunki zaczęli ponownie dyktować wrocławianie. Ostatnia odsłona to twarda walka z obydwu stron przy zdecydowanie większej skuteczności miejscowych. Zaznaczmy na koniec, że pod koniec trzeciej kwarty za faule boisko opuścili Alan Czujkowski i Maciej Żmudzki, co znacznie osłabiło krośnieńską ekipę.

WKK Wrocław – Miasto Szkła Krosno 92:85
(19:23, 29:22, 27:22, 17:18)

stan rywalizacji play-off: 2:0 dla WKK

WKK: Niedźwiedzki (13), Prostak (12), Sitnik (16), Jędrzejewski (24), Uberna oraz Patoka (7), Koelner (13) i Rutkowski (7)
Miasto Szkła: Szczypiński (20), Oczkowicz (6), Czujkowski (19), Wieloch (12), Żmudzki (8) oraz Ciechociński (14), Ciesielski (4) i Krzywdziński (2)