Strona Główna > Aktualności > I liga M: Dwie dogrywki w Kołobrzegu, przerwana seria Sokoła

I liga M: Dwie dogrywki w Kołobrzegu, przerwana seria Sokoła

Na pięciu wygranych na przełomie listopada i grudnia zatrzymała się seria Rawlplug Sokoła. Łańcucianie na własnym parkiecie ulegli GKS Tychy 82:87. Dwie dogrywki potrzebne były do wyłonienia zwycięzcy meczu w Kołobrzegu, ostatecznie lepsi koszykarze Weegree AZS Politechnika Opolska. Szóste spotkanie z rzędu wygrali Grupa Sierleccy-Czarni, którzy nie bez kłopotu pokonali w hali Grynia Pogoń Prudnik. Z kompletem wygranych grudzień zakończył także Elektrobud-Investment ZB. Aż 121 punktów rzucili w Łowiczu koszykarze KS Księżaka.

Emocjonujące spotkanie stworzyli koszykarze Energa Kotwicy oraz Weegree AZS Politechnika Opolska. Tylko na moment przewaga jednej z drużyn wynosiła więcej niż sześć punktów. Dłużej na prowadzeniu znajdowali się goście, ale w końcówce czwartej kwarty a także dogrywki na prowadzeniu byli zawodnicy Rafała Franka.

Przy wyniku 75:72 Czarodzieje z Wydm mieli dwie szanse na powiększenie przewagi. Obu nie wykorzystali, w odpowiedzi tracąc punkty po trójce Bartosza Jankowskiego. Rzut rozpaczy Filipa Struskiego nie zapobiegł już dogrywce.

W pierwszym dodatkowym czasie gry także gospodarze mieli przewagę. Przegrywali już 75:81, ale po rzutach wolnych Szymona Pawlaka i Norberta Kulona oraz po czterech punktach Piotra Robaka objęli prowadzenie. Do remisu 83:83 doprowadził Bartosz Jankowski, ponownie wykorzystując podanie Przemysława Szymańskiego.

Początek drugiej dogrywki Weegree AZS Politechnika Opolska wygrała 7:1 i zdołała utrzymać już korzystną dla siebie przewagę. 14 punktów, 9 zbiórek, 8 asyst i 4 bloki Przemysława Szymańskiego. Najwięcej punktów dla gości uzyskał Bartosz Jankowski. 22 punkty dla Kotwicy Norberta Kulona. Blisko double-double byli Piotr Robak (15 pkt i 9 zbiórek) oraz Filip Struski (9 pkt, 17 zbiórek i 5 bloków).

Kotwica Kołobrzeg – Weegree AZS Politechnika Opolska 89:95
(13:18, 25:25, 18:16, 19:16, 8:8, 6:12)

Kotwica: Kulon (22), Robak (15), Struski (9), Pawlak (9), Wątroba (4) oraz Kruszczyński (13), Stawiak (8), Wyszkowski (7), Sadło (2) i Stankowski
AZS: Brenk (15), Łabinowicz (15), Jodłowski (14), Wilk (11), Kaczmarzyk (7) oraz Jankowski (17), Szymański (14), Skiba (2), Piszczatowski i Krajewski