Strona Główna > Aktualności > I liga M: Czarni wygrali w Kołobrzegu po dwóch dogrywkach

I liga M: Czarni wygrali w Kołobrzegu po dwóch dogrywkach

Po dramatycznym meczu w Kołobrzegu Czarni po dwóch dogrywkach wygrali z Kotwicą 114:107. Niesamowite zawody rozegrał kapitan Czarnych Adrian Kordalski. Rozgrywający zapisał na swoim koncie 33 punkty, 12 zbiórek oraz 12 asyst – co jest wręcz kosmicznym wynikiem.

Ten mecz był prawdziwą reklamą koszykówki. Kibicie znaleźć mogli w nim wszystko – walkę, zwroty akcji oraz naprawdę wiele koszykarskich umiejętności. Od początku zdecydowanie lepiej grali gospodarze, którzy szybko zbudowali przewagę i kontrolowali tempo spotkania.

Początek spotkania nie zapowiadał takiego obrotu wydarzeń na boisku. Pierwszą kwartę Czarodzieje z Wydm wygrali 24:10 a w połowie trzeciej odsłony prowadzili 64:45. Słupszczanie nie zrazili się takim obrotem sprawy i stopniowo zaczęli odrabiać straty. Spora w tym zasługa duetu Adrian Kordalski – Jakub Musiał, który w końcowym rozrachunku uzyskał ponad połowę punktów całego zespołu. Na 50 sekund przed końcem przy wyniku 83:87 za dwa trafił Hubert Pabian a krótko przed syreną kończącą czwartą kwartę dwa rzuty wolne wykorzystał Adrian Kordalski. Marcin Dymała mógł rozstrzygnąć losy meczu w podstawowym czasie gry, ale spudłował z trudnej pozycji z dystansu.

W pierwszej dogrywce przewagę uzyskali przyjezdni, ale zdeterminowani koszykarze Energa Kotwicy zdołali doprowadzić do kolejnego dodatkowego czasu gry. W nim od wyniku 99:100 gospodarze w ostatnich 230 sekundach nie zdołali zdobyć punktu. Niesamowite zawody rozegrał kapitan Czarnych Adrian Kordalski. Rozgrywający zapisał na swoim koncie 33 punkty, 12 zbiórek oraz 12 asyst – co jest wręcz kosmicznym wynikiem. Jedno oczko mniej do dorobku drużyny dołożył Jakub Musiał.

Kotwica Kołobrzeg – Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 107:114
(24:10, 21:21, 23:26, 19:30, d: 10:10, d:10:17)

Kotwica: Kruszczyński (16), Dymała (22), Wątroba (14), Robak (13), Struski (13), Stanowski (9), Wyszkowski (5), Pawlak (2)  i Kulon (13)
Czarni: Kordalski (33), Musiał (32), Kulikowski (2), Pabian (15), Przyborowski (2), Kurpisz (9), Śmigielski (8) i Pieloch (13)