Strona Główna > Aktualności > I liga M: Czarni Słupsk lepsi w meczu na szczycie

I liga M: Czarni Słupsk lepsi w meczu na szczycie

Kolejny ważny krok w kierunku pierwszego miejsca na koniec rundy zasadniczej wykonali koszykarze Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk, którzy w Hali Gryfia w meczu na szczycie Suzuki 1 Ligi Mężczyzn pokonali WKK Wrocław 89:76. Goście szczególnie na początku spotkania postawili naprawdę ciężkie warunki.

Trzecia kwarta okazała się kluczowa w meczu w Słupsku. Tę część spotkania podopieczni Mantasa Cesnauskisa wygrali 32:14, odrabiając ośmiopunktową stratę z pierwszej połowy. Solidną pracę w polu trzech sekund wykonał wówczas Dawid Słupiński, a skuteczni z dystansu byli pozostali koledzy. Słupszczanie w całym spotkaniu trafili 11 rzutów za trzy punkty, z czego pięć w trzeciej odsłonie.

WKK rozpoczęło mecz dobrze, osiągając dwucyfrową przewagę w pierwszej kwarcie. Przyjezdnym udało się ograniczyć poczynania Adriana Kordalskiego, a dobre fragmenty w ataku rozgrywał Michał Jędrzejewski (7 z 11 punktów). Warunki fizyczne wykorzystali zaś Piotr Niedźwiedzki i Szymon Kiwilsza.

W kolejnych minutach przewagę zaczęli uzyskiwać już gospodarze. Oprócz Dawida Słupińskiego (19 pkt i 9 zbiórek), kolejne dobre spotkanie po przenosinach do Słupska zanotował Jakub Musiał – 18 pkt i 9 asyst. 11 pkt, 5 zbiórek i 5 asyst Piotra Śmigielskiego. Z powodu kontuzji stawu skokowego w walce o zbiórkę pod koniec trzeciej kwarty boisko opuścił Adrian Kordalski. Double-double Piotra Niedźwiedzkiego (22 pkt i 12 zbiórek) oraz Szymona Kiwilszy (13 pkt i 10 zbiórek).

Czarni Słupsk – WKK Wrocław 89:76
(15:27, 27:23, 32:14, 15:12)

Czarni: Kordalski (5), Słupiński (19), Pieloch (15), Pabian (8), Śmigielski (11) oraz Musiał (18), Długosz, Kulikowski (7) i Kurpisz (6)
WKK: Niedźwiedzki (22), Jędrzejewski (11), Prostak (10), Patoka (5), Rutkowski (2) oraz Uberna, Koelner (8), Grzeliński, Kiwilsza (13), Sitnik (5) i Matusiak