Strona Główna > Aktualności > I liga M: Czarni pokonali Górnika Wałbrzych w meczu na szczycie

I liga M: Czarni pokonali Górnika Wałbrzych w meczu na szczycie

Jakub Musiał, który w Słupsku pojawił się na krótko przed zamknięciem okienka transferowego w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn, bohaterem Grupa Sierleccy-Czarni w meczu na szczycie z Górnikiem Trans.eu Wałbrzych. O wyniku spotkania przesądziła dogrywka, w której 22-letni zawodnik rzucił siedem z pierwszych ośmiu punktów zespołu, a wcześniej rzutem równo z syreną kończącą czwartą kwartę doprowadził do remisu. Dla wałbrzyszan, jeszcze niedawno samotnego lidera rozgrywek, była to trzecia porażka z rzędu.

Na początku roku Górnik Trans.eu został samodzielnym liderem Suzuki 1 Ligi Mężczyzn. Później podopiecznym Łukasza Grudniewskiego przydarzyła się jednak seria porażek. Wałbrzyszanie trochę na własne życzenie stracili punkty w Krakowie, a następnie ulegli na własnym parkiecie po dogrywce trzeciej sile ligi WKK. W 20. serii zmagań biało-niebiescy musieli uznać wyższość Grupa Sierleccy-Czarni.

Gospodarze rewelacyjnie rozpoczęli trzecią kwartę, wypracowując nawet dziesięciopunktowe prowadzenie. Szybko je jednak stracili. Jeszcze w czwartej kwarcie przewaga słupszczan wynosiła sześć punktów, ale ponownie inicjatywę przejął Górnik Trans.eu. Po dwóch trafieniach spod kosza Damiana Cechniaka na niecałą minutę przed końcem przyjezdni prowadzili 74:70. Wówczas skutecznie faul Krzysztofa Jakóbczyka wymusił jednak Jakub Musiał, pewnie wykorzystując dwa rzuty wolne. Kilka chwil później ten sam zawodnik doprowadził do remisu.

To nie był jednak koniec emocji w słupskiej Hali Gryfia. Po przerwie dla trenera Łukasza Grudniewskiego po wejściu pod kosz na dwie sekundy przed końcem trafił aktywny w sobotę Tomasz Ochońko. Grupa Sierleccy-Czarni nie złożyła jednak broni i po kolejnej akcji Jakuba Musiała wzdłuż linii końcowej doprowadziła równo z końcową syreną do dogrywki. W niej wyraźną przewagę mieli już gospodarze, którzy nie stracili żadnego punktu.

Bohaterem spotkania był Jakub Musiał, który w ostatnich sześciu minutach rzucił 13 punktów dla Grupa Sierleccy-Czarni. 22-letni obrońca zakończył spotkanie z dorobkiem 30 punktów, miał też 4 zbiórki oraz 5 asyst.

Czarni Słupsk – Górnik Wałbrzych 86:76
(18:20, 15:15, 28:22, 15:19, d. 10:0)

Czarni: Kordalski (13), Musiał (30), Słupiński (10), Pabian (12), Śmigielski (7) oraz Kulikowski (6), Kurpisz (4) i Pieloch (4)
Górnik: Durski (5), Jakóbczyk (5), Bojanowski (14), Cechniak (12) Ochońko (16) oraz Zywert (6), Malesa (3), Wróbel (12) i Ratajczak (3)