Strona Główna > Aktualności > Legia wygrała z MKS-em Dąbrowa Górnicza i zagra w lubelskim finale

Legia wygrała z MKS-em Dąbrowa Górnicza i zagra w lubelskim finale

W pierwszym meczu memoriału Zdzisława Niedzieli rozgrywanego w Lublinie koszykarze Legii podejmowali MKS Dąbrowa Górnicza. Mecz miał wiele zwrotów akcji, ostatecznie legioniści pokonali rywali 79:74 i zagrają w niedzielnym finale.

Legioniści rozpoczęli piątką: Justin Bibbins, Jakub Karolak, Jamel Morris, Grzegorz Kulka i Dariusz Wyka. Rywale z Dąbrowy Górniczej zyskali minimalną przewagę w pierwszych minutach spotkania, ale podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego stale zbliżali się do rywala, nie mogąc jednak objąć prowadzenia. Z dystansu trafił Adam Linowski, bardzo dobrze spisywał się Grzegorz Kulka, ale to MKS wygrał pierwszą kwartę 20:14.

Druga część meczu była dla warszawian dużo lepsza – swoje punkty do dorobku zespołu dołożyli Justin Bibbins i rewelacyjny w walce po koszem Grzegorz Kulka na co dąbrowianie nie znajdowali odpowiedzi. Legioniści poprawili skuteczność i defensywę czego efektem był rezultat drugiej kwarty – 26:16 i w efekcie prowadzenie na półmetku spotkania 40:36.

Po kilkuminutowej przerwie obie drużyny wróciły do walki o zwycięstwo. Sprawy w swoje ręce wzięła trójka koszykarzy MKS-u: Andy Mzurczak, Lee Moore i Sacha Killeya-Jones. Zespół prowadzony przez trenera Alessandro Magro częściej zbierał piłki w ataku i zaliczał sporo przechwytów czym zdominował trzecią kwartę, którą wygrał 21:14 dzięki czemu odzyskał prowadzenie. Złą wiadomością dla stołecznej ekipy była strata Justina Bibbinsa, który zakończył udział w meczu po tym jak sędziowie odgwizdali mu dwa przewinienia niesportowe. Ostatnia odsłona spotkania sparingowego zapowiadała się bardzo interesująco – MKS prowadził po 30 minutach gry 57:54.

Długo gra toczyła się punkt za punkt, najlepszym strzelcem ekipy Wojciecha Kamińskiego był Grzegorz Kulka, który zaliczył double-double (21 punktów i 10 zbiórek) nie myląc się na linii rzutów wolnych. Podkoszowy również dwukrotnie przymierzył celnie zza luku. Mocnym punktem drużyny był również Jamel Morrins, zdobywca 13 „oczek” oraz Jakub Karolak i Mariusz Konopatzki. Koncentracja i dobra postawa w obronie przyniosły legionistom sukces w postaci zwycięstwa 79:74.

Legia Warszawa – MKS Dąbrowa Górnicza 79:74
(14:20, 26:16, 14:21, 25:17)

Legia: Kulka (21), Morris (13), Linowski (11), Bibbins (11), Karolak (9), Konopatzki (7), Wyka (5), Sadowski (2), Kamiński i Kuźkow
MKS: Killeya-Jones (16), Moore (14), Wilson (11), Mazurczak (11), Piechowicz (5), Nowakowski (5), Kroczak (5), Ratajczak (3), Paduch (2), Dawdo (2), Tchicaya i Bigaj

źródło: legiakosz.com