Strona Główna > Aktualności > Kwal. ME: Izrael w świetnej formie, pokonał Hiszpanię

Kwal. ME: Izrael w świetnej formie, pokonał Hiszpanię

Izrael wygrał 95:87 z Hiszpanią w Walencji w drugim meczu 3. kolejki grupy A eliminacji mistrzostw Europy koszykarzy 2022. Jest liderem i w poniedziałek 30 listopada zmierzy się z Polską.

Gospodarze spotkania przegrali w tych eliminacjach już po raz drugi w tej roli. Wcześniej w lutym ulegli Polsce w Saragossie. Teraz wszystkie mecze odbywają się bez kibiców w „bańce”, więc przewaga własnego parkietu ma mniejsze znaczenie. Hiszpanie wydawali się faworytem nawet biorąc pod uwagę brak w ich składzie zawodników z NBA i Euroligi. Po pierwszej połowie prowadzili 52:36 i byli jeszcze z przodu przed ostatnią kwartę, ale przegrali ją 15:28.

21 punktów dla Izraela zdobył Tamir Blatt, a świetnie zagrało też dwóch koszykarzy z ligi hiszpańskiej – Gal Mekel (18 punktów, 5 asyst) i Jake Cohen (17 punktów). Ten pierwszy w klubowym zespole z Malagi nie wystąpił z powodów zdrowotnych od października, ale jak widać jest już zdolny do gry. Izraelczycy trafili 12 z 23 rzutów z dystansu. Najlepszym zawodnikiem Hiszpanii był pochodzący z Andory Quino Colom – 24 punkty, 5 asyst.

Izrael jest niepokonany i jeśli wygra drugi mecz z Polską, to zapewni sobie awans. Będzie pewny udziału w EuroBaskecie także w przypadku porażki, jeśli tego samego dnia Hiszpania pokona Rumunię.