Strona Główna > Aktualności > Koszykarze Stali wygrali trzeci mecz i całą grupę FIBA Europe Cup

Koszykarze Stali wygrali trzeci mecz i całą grupę FIBA Europe Cup

Koszykarze Arged BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski pokonali we Włocławku izraelski Ironi Ness Ziona 93:86 (20:14, 31:20, 27:29, 15:23) w swoim ostatnim meczu grupy C Pucharu Europy FIBA. Polski zespół wygrał rywalizację grupową i pewnie awansował do 1/8 finału.

Stal pokazała w piątek naprawdę dobrą koszykówkę. W spotkaniu dotychczas niepokonanych zespołów z grupy C polski team okazał się wyraźnie lepszy. Ostrowianie górowali nad drużyną z Izraela w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła…, ale przez trzy kwarty. Później zrobiło się nerwowo.

Na ostatnie 10 minut Stal wychodziła, prowadząc 15 punktami (78:63). Gdy po czterech minutach tej kwarty rywale zmniejszyli dystans do ostrowian – trener Igor Milicic poprosił o przerwę. Po niej ostrowianie nadal nie mogli odzyskać jednak dobrego rytmu. Rywale zmniejszyli stratę do 5 punktów (78:83). Później przewinienie niesportowe odgwizdano Jamesowi Florencowi. Od stanu 81:83 polski zespół wrócił jednak na właściwą ścieżkę i opanował nerwy. George Kell wziął sprawy w swojej ręce i poprowadził Stal do wygranej 93:86.

Oprócz niego (17 punktów i 5 asyst) w zespole trenera Igora Milicica na wyróżnienie zasługują James Florence – 16 pkt oraz Jarosław Mokros i Jakub Garbacz (po 14 oczek). W zespole Ironi najwięcej punktów rzucili w piątek Patrick Miller, Braian Angola i Lior Carreira – po 14. Stal wygrała we Włocławku wszystkie mecze. Kolejno odprawiała z kwitkiem Szolnoki Olajbanyasz, Sporting CP Lizbona i Ironi Ness Ziona. W ostatnim meczu grupy C w piątek o godzinie 21.00 zagrają Sporting CP Lizbona i Szolnoki Olajbanyasz. Oba zespoły nie zaznały jeszcze w Hali Mistrzów smaku zwycięstwa.

Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Ironi Ness Ziona 93:86
(20:14, 31:20, 27:29, 15:23)

Stal: Kell (17), Florence (16), Mokros (14), Garbacz (14), Sobin (8), Lindbom (8), Green (6), Ogden (4), Ryżek (4), Smith (2) i Wojciechowski
Ironi Nes: Miller (14), Angola (14), Carreira (14), Dunne (11), Selden (10), Meyinsse (9), Cornelius (6), Limonad (3), Trocki (3) i Ebo (2)