Strona Główna > Aktualności > Koszykarze Legii pokonali czeski BK JIP Pardubice

Koszykarze Legii pokonali czeski BK JIP Pardubice

W drugim meczu pierwszego dnia Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy koszykarze Legii Warszawa pokonali czeski BK JIP Pardubice 92:85. – To świetna okazja, by sprawdzić sobie wszystkie zagrywki i spróbować wprowadzić coś nowego. Dziś więcej minut na parkiecie spędzili nasi młodsi zawodnicy, to też bardzo cenne doświadczenie dla nich – powiedział po tym meczu Dariusz Wyka, środkowy Legii Warszawa.

Od początku to Zieloni Kanonierzy nadawali ton rywalizacji – po kilku minutach prowadzili już 12:4, ale później goście z Pardubic zaczęli grać skuteczniej i zmniejszyli stratę do legionistów, lecz to warszawianie zwycięsko zakończyli pierwszą kwartę meczu. W szeregach gospodarzy więcej minut gry otrzymali zawodnicy, którzy w meczach Energa Basket Ligi takich szans zwykle nie dostają. Na półmetku starcia Przemysław Kuźkow miał na swoim koncie 5 punktów, a Jakub Sadowski o „oczko” mniej. Legia prowadziła wówczas 49:37. W czeskim zespole prym wiedli Prokop Slanina i Michal Svoboda, a trener Ken Scalabroni dał szansę pokazania swoich umiejętności dziewięciu zawodnikom swojego zespołu.

Po przerwie kolejne punkty do dorobku drużyny dostarczali Nick Neal, Grzegorz Kulka i Dariusz Wyka. Przewaga podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego urosła do 18 „oczek”. W samej końcówce tej części spotkania udane akcje zaliczyli Jakub Sadowski i Benjamin Didier-Urbaniak efektem czego było prowadzenie Legii 72:50. W ostatniej kwarcie BK JIP Pardubice zdołał zmniejszyć straty do jedenastu „oczek” – na lidera tego zespołu wyrastał Thomas Dunans, ale Czesi nie grali wystarczająco skutecznie w defensywie, co wykorzystywali warszawianie. Legia zwyciężyła ostatecznie 92:85, a jej najlepszymi strzelcami byli Nick Neal (23 punkty) i Grzegorz Kulka (17 punktów).

– To świetna okazja, by sprawdzić sobie wszystkie zagrywki i spróbować wprowadzić coś nowego. Dziś więcej minut na parkiecie spędzili nasi młodsi zawodnicy, to też bardzo cenne doświadczenie dla nich. Wiemy, że będziemy mogli na nich liczyć w dalszej fazie rozgrywek Energa Basket Ligi – powiedział po tym meczu Dariusz Wyka, środkowy Legii Warszawa. W niedzielę, 29 listopada w meczu o III miejsce turnieju BK JIP Pardubice zmierzą się z NH Ostrava (godz. 14:35), a w finale Legia Warszawa podejmie Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. (godz. 17:35)