Strona Główna > Aktualności > Koszykarze Arki lepsi od Polhparmy w przedsezonym sparingu

Koszykarze Arki lepsi od Polhparmy w przedsezonym sparingu

Dla koszykarzy Asseco Arki Gdynia sobotni sprawdzian był już piątym przed początkiem sezonu 2020/21. Żółto-niebiescy podejmowali u siebie Polpharmę Starogard Gdański i okazali się być dużo lepsi od rywali. Gdynianie pewnie wygrali 85:70.

Trener Przemysław Frasunkiewicz postawił na taką samą „piątkę” jak w poprzednim starciu z Treflem Sopot. Od pierwszych minut zagrali: Krzysztof Szubarga, Igor Wadowski, Przemysław Żołnierewicz, Bartłomiej Wołoszyn i Adam Hrycaniuk.

Właściwie całe spotkanie było rozgrywane pod dyktando gospodarzy. Wygrywali już po pierwszej kwarcie i jeszcze przed przerwą podwyższyli swoje prowadzenie. Co prawda spuścili z tonu po zmianie stron, ale w ostatniej partii potwierdzili dobrą dyspozycję.

Przemysław Żołnierewicz po raz kolejny pokazał, że będzie ważnym zawodnikiem gdyńskiej drużyny w nadchodzących rozgrywkach. Tym razem zdobył 20 punktów. Ponownie z dobrej strony pokazał się również Mikołaj Witliński, który rzucił 13 „oczek”. Swój najlepszy jak dotąd występ zaliczył z kolei Mateusz Kaszowski. Młody rozgrywający zakończył spotkanie z 13 punktami na koncie.

– Dzisiaj zagraliśmy bez Grega Surmacza, który boryka się z drobnym urazem. Bardzo chcieliśmy wygrać, ale widać było, że to nasz pierwszy sparing. Asseco zdominowało nas dzisiaj pod względem fizycznym. Przed nami dużo pracy – przyznał po meczu trener Polpharmy Marek Łukomski.

Żółto-niebieskich czeka teraz tydzień przerwy. W kolejny weekend wybiorą się do Torunia, gdzie będą uczestniczyć w 18. Memoriale Wojtka Michniewicza.

Asseco Arka Gdynia – Polpharma Starogard Gdański 85:70
(18:13, 21:16, 19:25, 27:16)

Arka: Żołnierewicz (20), Szubarga (10), Hrycaniuk (10), Wołoszyn (4), Wadowski (2) oraz Witliński (13), Kaszowski (12), Czerlonko (5), Kowalczyk (3), Malczyk (3), Dylewicz (2) i Marcinkowski
Polpharma: Allen (13), Miller (10), Haney (9), Washington (9), Olisemeka (5) oraz Kowalczyk (10), Jarecki (8), Walda (5), Urbański i Reszka