Strona Główna > Aktualności > Kontuzja Laury Miskiniene

Kontuzja Laury Miskiniene

Koszykarki Polskich Przetworów Basketu 25 Bydgoszcz od wysokiej porażki rozpoczęły zmagania w FIBA EuroCup. Przegrana w Pireusie to jednak niejedyne zmartwienie trenera Piotra Kulpekszy. W czwartej kwarcie środowego pojedynku, urazu doznała Litwinka Laura Miskiniene.

Rywalizację w grupie E, bydgoskie koszykarki rozpoczęły od przegranej 68:103 w wyjazdowym meczu z Olympiakosem. Jednak w czwartej kwarcie środowego pojedynku, urazu doznała Litwinka Laura Miskiniene. Zawodniczka po zderzeniu w pełnym biegu z jedną z zawodniczek rywalek, parkiet opuszczała z grymasem bólu przy pomocy koleżanek i przedstawicieli sztabu szkoleniowego.

Z informacji klubu wynika, że zawodniczka ma jeszcze w piątek (15 października) przejść szczegółowe badania. – Laura doznała urazu kolana. Bolące miejsce natychmiast zostało obłożone lodem i na razie nie ma wysięku. Do Bydgoszczy wracamy w piątek i niemal natychmiast zostanie poddana specjalistycznym badaniom. Mamy już umówionych lekarzy, którzy po rezonansie magnetycznym ocenią stan zdrowia naszej Litwinki. Więcej będziemy mogli powiedzieć dopiero w poniedziałek lub wtorek. Oby nie stało się najgorsze, czyli uszkodzenie więzadeł krzyżowych. Nawet jeśli nie spełni ten czarny scenariusz, to już dziś mogę powiedzieć, że Laura na pewno nie zagra w niedzielę z Polkowicami, a także w dwóch naszych kolejnych meczach – pucharowym w Rosji oraz ligowym w Gdyni z Arką – powiedział trener Piotr Kulpeksza.

Wiadomo już, że Litwinki nie zobaczymy na parkiecie w dwóch najbliższych ligowych meczach Basketu 25. Bydgoskie koszykarki w niedzielę (17 października) o 17:00 w hali Arena podejmą BC Polkowice, a tydzień później (24.10., 17:00) zagrają na wyjeździe z mistrzem kraju VBW Arką Gdynia. Wykluczony jest także występ Miskiniene w środę (20.10), kiedy to Polskie Przetwory Basket 25 w drugim meczu grupy E FIBA EuroCup zagra na wyjeździe z rosyjską Nadieżdą Orenburg.

źródło: Express Bydgoski, metropoliabydgoska.pl