Strona Główna > Aktualności > Kadra U-20 koszykarek pokonała Rosję

Kadra U-20 koszykarek pokonała Rosję

Szybko o porażce z Francją zapomniała reprezentacja Polski do lat 20 kobiet, która bierze udział w FIBA Youth European Challengers 2021. Biało-czerwone pokonały Rosję 75:70 i mają duże szanse na zajęcie drugiego miejsca w turnieju rozgrywanym w tureckiej Konyi. W ostatnim meczu nasza kadra zmierzy się z reprezentacją gospodarzy.

Polki starcie z Rosją rozpoczęły nerwowo. Rywalki szybko wypracowały dziesięciopunktową stratę, którą jeszcze przed upływem pierwszej kwarty udało się podopiecznym Krzysztofa Szewczyka zniwelować, a nawet wyjść na prowadzenie.

Od początku spotkania bardzo aktywna była Emilia Kośla (21 pkt, 5 zbiórek i 4 asysty w całym meczu), która poderwała zespół do walki. W kolejnych odsłonach zawodniczki znad Wisły miały nieznaczna przewagę, która w połowie czwartej kwarty wzrosła do 10 punktów.

Na uwagę zasługuje drugie w turnieju double-double Zuzanny Kulińskiej (11 pkt i 14 zbiórek). Kolejnym rywalem biało-czerwonych będzie Turcja (bilans 2-2). Początek spotkania w niedzielę o godzinie 17 polskiego czasu.

Rosja – Polska 70:75
(16:18, 19:18, 15:19, 20:20)

Polska: E. Kośla (21), M. Szymkiewicz (15), Z. Kulińska (11), W. Piechowiak (9), J. Bazan (6) oraz J. Kobylińska (8), A. Ustowska (5), A. Pszczolarska i M. Kowalska