Strona Główna > Aktualności > I K: Pewne zwycięstwo krakowianek z Tęczą Leszno

I K: Pewne zwycięstwo krakowianek z Tęczą Leszno

Bez większych problemów wygrały kolejny mecz koszykarki AZS Politechniki Korony. Krakowianki pokonały we własnej hali wysoko Pompax Teczę Leszno 77:56.

Pierwsza kwarta była bardzo udana w wykonaniu krakowianek. Szybko uzyskały one wysoką przewagę, nie pozwalały rywalkom na zbyt wiele i prowadziły czternastoma punktami. Krótka przerwa sprawiła jednak, że coś zacięło się w grze zespołu Wojciecha Downar-Zapolskiego. Przyjezdne szybko zaczęły gonić i w połowie drugiej kwarty traciły już tylko cztery punkty do Politechniki Korony (23:19). Miejscowe koszykarki tylko momentami w tym fragmencie meczu potrafiły odzyskać równowagę, ale i tak, gdy schodziły na przerwę ich przewaga wynosiła już tylko trzy punkty (33:30).

Początek trzeciej kwarty był wyrównany. Tęcza nie tylko odrobiła straty, ale potrafiła nawet wyjść na prowadzenie 36:35. Trwało to jednak tylko moment, a w końcu ekipa Politechniki Korony wzięła się do solidnej pracy i przed decydującą kwartą prowadziła już dziewięcioma punktami. A ostatnia część toczyła się już zdecydowanie pod dyktando miejscowych. Tęcza przez ponad pięć minut nie zdobyła choćby jednego punktu! Miejscowe natomiast trafiały regularnie i to one cieszyły się ostatecznie z wysokiej wygranej.

AZS Politechnika Korona Kraków – Pompax Tęcza Leszno 77:56
(21:7, 12:23, 25:19, 19:7)

Politechnika: Zuchora (22), Popiół (18), Kocaj (14), Krzywoń (10), Kopiec (4) oraz Dolenc (7), Koroszec (2) i Filipowska
Tęcza: Szloser (19), Ratajczak (12), Hołtyn (10), Pisera (7), Walentowska (5) oraz Pietrzak (3), Matuszewska, Skrzypczak i Jędryczka