Strona Główna > Aktualności > I K: Krakowianki pokonane w Kątach Wrocławskich

I K: Krakowianki pokonane w Kątach Wrocławskich

Nie wytrzymywały temat w ten weekend koszykarki AZS Politechniki Korony Kraków. Grały dwa mecze, jeden zaległy, drugi według terminarza. I o ile w sobotę u siebie wygrały bez najmniejszych problemów z Eneą AZS AJP II Poznań, o tyle w niedzielę doszło do niespodzianki w Kątach Wrocławskich, gdzie sposób na liderki znalazła ekipa Dijo Maximusa.

Pierwsza kwarta była dość wyrównana, choć wspomnieć trzeba, że krakowianki prowadziły w niej zaledwie raz, na samym początku 4:2. Później wynik oscylował wokół remisu, ale pierwszą część czteropunktowym prowadzeniem zakończył miejscowe koszykarki.

W drugiej kwarcie było podobnie, tzn. toczyła się wyrównana walka. Podopieczne Wojciech Downar-Zapolskiego kilka razy wychodziły w tej części na minimalne prowadzenie, ale ostatecznie na przerwę krakowianki schodziły z trzypunktową stratą.

Trzecia kwarta była tak naprawdę decydująca dla losów tego spotkania. Jeszcze na jej początku wciąż było blisko remisu, ale zawodniczki Dijo w ostatnich minutach tej części podkręciły tempo i odskoczyły już na naprawdę solidną odległość. Przed decydującą partią miały już trzynaście punktów przewagi i w ostatniej kwarcie mogły już tylko kontrolować sytuację.

Dijo Maximus Kąty Wrocławskie – AZS Politechnika Korona Kraków 78:61
(16:12, 18:19, 28:18, 16:12)

Dijo Maximus: Łata (27), Koralewska (20), Oses (13), Straszak (6), Tomaszewicz (3) oraz Dźwilewska (9), Sieczka, Woźna i Kozera
Politechnika: Kocaj (24), Zuchora (11), Dolenc (14), Krzywoń (6), Kopiec (3) oraz Filipowska (3), Florkiewicz i Koroszec