Strona Główna > Aktualności > I K: Efektowna wygrana koszykarek z Olsztyna

I K: Efektowna wygrana koszykarek z Olsztyna

Pierwszoligowe koszykarki KKS Agapit Olsztyn odniosły swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczne Tomasza Sztąberskiego pokonały w Jezioranach ekipę AZS Politechniki Gdańsk różnicą aż 40 punktów.

Zaledwie jednopunktowe prowadzenie olsztynianek do przerwy nie zwiastowało tego, co się wydarzy w drugiej połowie. A wydarzyło się to, że w trzeciej kwarcie KKS wręcz rozbił swoje rywalki, wygrywając tę część spotkania aż… 33:7! W ostatniej odsłonie wystarczyło więc „tylko” kontrolować sytuację, ale ekipa gospodarzy (która, przypomnijmy, rozgrywa swoje mecze w Jezioranach) poszła za ciosem, kończąc to spotkanie z aż 40-punktową przewagą!

– Początek meczu nie wróżył takiego wyniku – mówi Tomasz Sztąberski, trener KKS. – Zaczęło się od 0:7 i wydawało się, że będziemy mieli większy kłopot. Tym bardziej, że Politechnika to doświadczony zespół, z ograniem nawet ekstraklasowym. W drugiej połowie byliśmy jednak bardzo skuteczni i z biegiem czasu graliśmy coraz lepiej w obronie. Gdybyśmy choć część tej skuteczności wykazali w ostatnim meczu w Warszawie, to byśmy mieli teraz komplet punktów…

To była druga wygrana KKS-u w Jezioranach, czyli w nowej domowej hali olsztyńskich koszykarek. – Czujemy się tutaj bardzo dobrze. Gospodarze obiektu się z nami utożsamiają, mamy tu wszystko, co wcześniej na OSiRze. Gdyby nie odległość, to czułbym się jak w Olsztynie – uśmiecha się trener Sztąberski.

W sobotę o godz. 13 KKS Agapit podejmie w Jezioranach Huragan Wołomin.

KKS Agapit Olsztyn – AZS Politechnika Gdańsk 107:67
(29:28, 20:20, 33:7, 25:12)

KKS: Chełchowska (9), Wawrzyniak (29), Giżyńska (4), Woźniak (22), Sztąberska (23) oraz Sobotka (6), Pałasz, Daliga (8), Kitkowska (4), Birkos (2) i Olechnowicz
AZS: Stawicka (12), Haryńska (10), Strzelczyk (18), Ullmann (14), Wilbik (2) oraz Gebert, Rutkowska (3), Górska, Krupa (4), Korandji (2) i Grządziela (2)