Strona Główna > Aktualności > Jednostronny mecz o Superpuchar dla koszykarek VBW Arki Gdynia

Jednostronny mecz o Superpuchar dla koszykarek VBW Arki Gdynia

Koszykarki VBW Arki Gdynia zdominowały rozgrywany w Żyrardowie mecz o Superpuchar Polski. Gdynianki od początku spotkania zepchnęły zespół Basketu 25 Bydgoszcz do defensywy, szybko odskoczył rywalkom i do przerwy prowadziły już 55:28. W trzeciej kwarcie bydgoszczanki zdołały zdobyć zaledwie… 3 punkty i ostatecznie przegrały wysoko 47:96. Czy również w rozgrywkach ligowych przewaga Arki będzie tak wyraźna?

Arka to aktualny mistrz kraju i zdobywca Pucharu Polski. KS Basket 25, w poprzednich sezonach występujący pod nazwą Artego, zajął drugie miejsce w rozgrywkach ekstraklasy 2019/20, przedwcześnie zakończonych z powodu pandemii koronawirusa.

Superpuchar Polski kobiet rozegrano po raz czwarty. W poprzednich spotkaniach, które odbyły się w latach 2007-2009, występowały drużyny Lotosu Gdynia i Wisły Can-Pack Kraków. W pierwszej edycji triumfował zespół z Gdyni, którego kontynuatorem jest Arka, a w dwóch kolejnych drużyna spod Wawelu, której w tym sezonie po raz pierwszy w historii zabraknie w rozgrywkach ekstraklasy. Środowe spotkanie rozegrane przy licznej widowni w Żyrardowie miał dodatkowy smaczek. Na parkiecie w zespołach ekstraklasy wystąpiły byłe zawodniczki i wychowanki miejscowego klubu Trójka Żyrardów, słynącego ze szkolenia młodzieży, który w tym roku obchodzi 20-lecie działalności.

Warszawianka Angelika Stankiewicz, która grała tu przez trzy sezony jako nastolatka, zdobywając m.in. mistrzostwo Polski kadetek, wystąpiła w środę w barwach klubu z Bydgoszczy. Amalia Rembiszewska wyszła w pierwszej piątce zespołu Arki. W gdyńskim klubie zagrały także inne wychowanki Trójki – Julia Niemojewska i Anna Wińkowska.

Rozgrywająca reprezentacji Polski Stankiewicz zdobyła pierwsze punkty w środowym spotkaniu. Zespół Basketu prowadził tylko w początkowej fazie, ale faworytki, jakimi były zawodniczki z Gdyni, podyktowały swoje warunki gry i zaraz wyszły na prowadzenie. Pierwszą kwartę gdynianki wygrały 26:17, a tuż przed zakończeniem drugiej prowadziły już 55:26. Pięciominutowy fragment po przerwie Arka wygrała 9:0, a całą trzecią kwartę 24:3, pokazując, że tylko drużyna łotewskiego trenera Gundarsa Vetry może odnieść zwycięstwo. Czwarta kwarta okazała się najbardziej wyrównana w tym dawno rozstrzygniętym meczu, a wynik – ku uciesze publiczności – ustaliła trzypunktowym rzutem Rembiszewska.

VBW Arka Gdynia – Basket 25 Bydgoszcz 96:47
(26:17, 29:11, 24:3, 17:16)

Arka: Kunek (20), Miśkiniene (13), Rembiszewska (6), Kastanek (13), Balintova (6) oraz Slamova (4), Niemojewska, Szymkiewicz (4), Podgórna (11), Morawiec (2), Spanou (15), Wińskowska i Greinacher (2)
Basket 25: Jeffrey (11), Stankiewicz (10), Międzik, McBride (10), Ervin (8) oraz Faleńczyk, W. Sobiech, Zasada i Michałek (8)

źródło: interia.pl