Strona Główna > Aktualności > Tylko jeden mecz w 12. kolejce w EBLK

Tylko jeden mecz w 12. kolejce w EBLK

W 12. kolejce odbędzie się tylko jedno spotkanie – w Poznaniu, gospodynie podejmą Energę Toruń (niedziela, godz. 16:00). Trzy pozostałe mecze zostały odwołane, a już wcześniej na luty 2021 przeniesione zostały derby pomiędzy DGT AZS Politechniką Gdańską a VBW Arką Gdynia.

Oba zespoły sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli (9. miejsce Enea AZS, 10. miejsce Energa), jednak w pierwszej części sezonu oba były zupełnie na przeciwległych biegunach. Gospodynie po dwóch wygranych, zanotowały serię porażek. Przerwało ją dopiero ostatnie spotkanie we własnej hali z CTL Zagłębiem, które wygrane zostało dzięki bardzo dobrze rozegranej drugiej połowie.

Przyjezdne natomiast w minionej kolejce odniosły dopiero pierwszą wygraną, a było to w Gdyni nad GTK (55:52). Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo i zostało wywalczone dopiero w ostatnich sekundach. W meczu tym zagrały już Kirby Burkholder oraz Briahanna Jackson, a liderką była ponownie Sarah Sagerer (double – double). Jeśli wspomniane zawodniczki zagrają więcej niż dobrze, to Energa ma szansę w tym spotkaniu powalczyć i być może nawet myśleć o sprawieniu niespodzianki. Dużo będzie także zależało od tego kto i jak, będzie powstrzymywał wysoką i silną Gmrice Davis oraz Lilianę Banaszak i Darię Marciniak – tutaj ogromną przewagę ma Enea AZS.

Nie można także zapominać o Tiffany Brown, która jest „mózgiem” drużyny na parkiecie i notuje średnio (14,6pkt/m, 7,2as/m, 3,6zb/m).

Enea AZS Poznań – Energa Toruń, niedziela, godz. 16:00 TRANSMISJA NA TVCOM

źródło: basketligakobiet.pl