Strona Główna > Aktualności > Jarosław Zyskowski bliski podpisania umowy z Bilbao Basket

Jarosław Zyskowski bliski podpisania umowy z Bilbao Basket

Jarosław Zyskowski zagra w sezonie 2020/2021 w hiszpańskim zespole Bilbao Basket – podali dziennikarze z Półwyspu Iberyjskiego. Na razie polski koszykarz doskonale spisuje sięw turnieju finałowym Bundesligi, chociaż jego zespół przegrał pierwsze dwa mecze i nie wiadomo, czy zdoła się zakwalifikować do ćwierćfinału.

Bardzo dobrze zorientowany w rynku transferowym w Hiszpanii Chema de Lucas twierdzi nawet, że sprawa jest przesądzona. Z nieoficjalnych informacji z Polski wynika, że faktycznie „Zyzio” ma trafić do Liga Endesa. Być może na oficjalne ogłoszenie transferu jeszcze trochę poczekamy, bo ekipa z Bilbao szykuje się do turnieju finałowego o mistrzostwo Hiszpanii, a Jarosław Zyskowski razem z zespołem Rasta Vechta walczy w Monachium o mistrzostwo Niemiec.

Zespół z Bilbao w momencie przerwania rozgrywek ligi hiszpańskiej plasował się na piątym miejscu. W przyszłym sezonie ma wrócić na europejskie parkiety – już potwierdzono, że znajdzie się wśród uczestników Koszykarskiej Ligi Mistrzów. Zyskowski może w Bilbao spotkać kolegę ze Stelmetu Enea BC Zielona Góra Ludviga Hakansona. Szwed i Polak razem zdobyli mistrzostwo kraju w skróconym sezonie, a Zyskowski otrzymał nagrodę MVP. Jego dobra postawa zaowocowała podpisanym w maju kontraktem w Vechcie.

I w połowie rywalizacji grupowej w Monachium można powiedzieć, że Zyskowski trafił bardzo dobrze, bo dostaje sporo minut. Występy w przegrywającej drużynie nigdy nie są fajne, ale teraz sytuacja jest wyjątkowa, więc można to przełknąć. Po ligowej przerwie spowodowanej pandemią Rasta Vechta jest osłabiona brakiem kilku graczy i szybko stało się jasne, że dwa transfery (Zyskowskiego i Słoweńca Maticia Rebeca) nie załatają dziury. Wygląda na to, że Rasta być ostatnia w grupie B i zagrać o miejsca 9-10, ale Zyskowski prezentuje się bardzo dobrze, dwa razy rzucał po 18 punktów.

źródło: Przegląd Sportowy