Strona Główna > Aktualności > Jakub Nizioł: Mam nadzieję, że z tego wyjdziemy

Jakub Nizioł: Mam nadzieję, że z tego wyjdziemy

Porażka w Warszawie z Legią była czwartym przegranym meczem z rzędu Astorii Bydgoszcz. – Bilans 0-4 na początku nie jest komfortową sytuacją, ale mam nadzieję, że z tego wyjdziemy, odbijemy się od dna i już w czwartek powalczymy z MKS-em Dąbrowa Górnicza – przyznał po tym spotkaniu Jakub Nizioł, który nie potrafił wytłumaczyć, co stało sięz jego zespołem po wyrównanej pierwszej połowie meczu.

Astoria Bydgoszcz przegrała kolejny, czwarty z rzędu już mecz w Energa Basket Lidze, ulegając na wyjeździe warszawskiej Legii. – Przeanalizowaliśmy pierwsze trzy porażki i nie wygląda to dobrze w obronie. Mamy w drużynie nowego kolegę, Dambrauskasa, który jest w stanie nam pomóc w defensywie i w ataku i mamy nadzieję, że tę serię porażek przerwiemy – mówił po meczu Jakub Nizioł.Przed nami bardzo ważny mecz z MKS-em Dąbrowa Górnicza, nie ma co już kalkulować, trzeba się w końcu odbić od ziemi – dodał.

W warszawie Astoria do przerwy prowadziła wyrównaną grę z rywalami. Potem jednak traciła punkty seriami, nie potrafiąc przełamać niemocy strzeleckiej. – W trzeciej kwarcie udało nam się wyjść na ośmiopunktowe prowadzenie. Nie wiem, co się potem stało, nie jestem w stanie powiedzieć. Legia trafiła kilka bardzo ważnych „trójek”, potem nam odjechali. Na cztery minuty przed końcem było już15 punktów i nie udało nam się tego odrobić – przyznał gracz Astorii.

Po czterech porażkach z rzędu sytuacja bydgoszczan w tabeli nie wygląda ciekawie. – Naszym celem przed sezonem był awans do play-off i nadal tak jest. Będziemy walczyć w każdym meczu, nie ma odpuszczania. Bilans 0-4 na początku nie jest komfortową sytuacją, ale mam nadzieję, że z tego wyjdziemy, odbijemy się od dna i już w czwartek powalczymy z MKS-em Dąbrowa Górnicza – zapewnia Jakub Nizioł.

źródło: opr. własne, Polsat Sport