Strona Główna > Aktualności > IO K: Mistrzynie Europy bez medalu, Francuzki zgarnęły brąz

IO K: Mistrzynie Europy bez medalu, Francuzki zgarnęły brąz

W meczu o brązowy medal igrzysk olimpijskich w Tokio koszykarki Serbii zmierzyły się z rywalkami z Francji. Po pierwszej kwarcie to mistrzynie Europy prowadziły różnicą 4 punktów, potem jednak to głosu doszły Trójkolorowe, które na przerwę schodziły prowadząc 43:40. W drugiej połowie Francuzki jeszcze odskoczyły rywalkom, ostatecznie wygrywając różnicą 15 punktów i to one mogły cieszyć się z brązowego medalu igrzysk olimpijskich.

„Trójkolorowe” praktycznie ani przez chwilę nie były zagrożone. W ostatniej kwarcie wprawdzie Serbki doszły je do dziewięciu punktów, ale potem nie poszły za ciosem.

W ekipie z Bałkanów najlepiej zagrała urodzona w USA Yvonne Anderson – 24 punkty. To właśnie „wyłączenie” jej z gry w późniejszej fazie meczu dało Francuzkom dużą przewagę. W drużynie brązowych medalistek ważne punkty zdobywała Gabby Williams, to właściwie ona brała na siebie rzucanie w najtrudniejszych momentach, a do tego zanotowała osiem zbiórek. W sumie zdobyła 17 punktów. O jeden mniej zanotowała Eden Miyem.

Francuzki przełamały złą passę w rywalizacji z Serbkami. Przegrały z nimi mecz o brązowy medal pięć lat temu w Rio de Janeiro oraz w finale mistrzostw Europy w czerwcu tego roku.

Serbia – Francja 76:91
(23:19, 17:24, 16:24, 20:24)

Serbia: Brooks (14), Crvendakic (2), Dabović (7), Krajisnik (7), Vasić (9) oraz Anderson (24), Butulija, Cado, Dugalić (2), Jovanović (9), Skorić i Stanković (2)
Francja: Duchet (10), Gruda (14), Michel (2), Miyem (16), Williams (17) oraz Chartereau (10), Fauthoux (12), Johannes (10), Rupert i Vukosavljević