Strona Główna > Aktualności > IO K, gr. A: Serbki pokonały Koreę Płd., wyrzucając ją z turnieju

IO K, gr. A: Serbki pokonały Koreę Płd., wyrzucając ją z turnieju

Koszykarki Serbii w ostatnim meczu grupy A turnieju olimpijskiego koszykarek pokonały różnicą 4 punktów zespół Korei Południowej. Dzięki tej wygranej mistrzynie Europy zajęły drugie miejsce w grupie i awansowały do ćwierćfinału. Dla zespołu z Azji była to trzecia porażka, która wyeliminowała go z turnieju. Najskuteczniejszymi zawodniczkami zwycięskiego zespołu w tym meczu były Aleksandra Crvendakić (15 pkt.) i Tina Krajisnik (14 pkt.).

Dla reprezentacji Korei Południowej wygrana z Serbią była jedyną możliwością, by jeszcze liczyć się w walce o ćwierćfinał. Jednak po 2,5 minutach gry przegrywały już po celnym rzucie Tiny Kajisnik 1:9. Kolejne punkty Koreanki zdobyły dopiero po… trzech kolejnych minutach. Potem odrobiły część strat, jednak pierwszą kwartę mistrzynie Europy kończyły prowadząc 19:10 po trafieniu Yvonne Anderson.

Na początku drugiej kwarty Azjatki zmniejszyły straty do 4 punktów, potem jednak znów do głosu doszły koszykarki Serbii. Po dobrym rzucie za dwa punkty Aleksandry Crvendakić prowadziły już 25:15, a na przerwę schodziły przy prowadzeniu 34:22. Po powrocie na boisko w trzeciej kwarcie Koreanki walczyły, by zniwelować straty. Gdy do kosza trafiła Ji Su Park było już tylko 32:36, a na 4 minuty przed końcem kwarty Yebin Yoon rzutem za trzy punkty doprowadziła w końcu do wyrównania (40:40). Serbki znów jednak w końcówce tej części gry odskoczyły i po 30 minutach prowadziły 50:44 po trafieniu Dragany Stanković.

Koreanki nie ustępował. Trafienie Jihyun Park zmniejszyło znów ich straty do zaledwie 2 punktów (51:53), a gdy Yebin Yoon trafiła zza luku, wyszły na prowadzenie 58:56. W tym momencie pod kreską były Serbki, które wprawdzie szybko wyrównały po rzucie Jeleny Brooks, ale po chwili znów z dystansu trafiła Jihyun Park (61:58). Gdy na nieco minutę przed końcem regulaminowego czasu gry drogę do kosza rywalek znalazła Brooks, Serbki odzyskały prowadzenie (64:61). Koreanki nie były w stanie już nic zrobić – ostatecznie przegrały 61:65 i odpadły z turnieju.

Korea Płd. – Serbia 61:65
(10:17, 14:15, 20:18, 17:15)

Korea Płd.: Kang (6), Yoon (7), Park J. (17), Park J.S. (8), Kim D. (15) oraz Shin, Park H. (8), Bae, Kim J.E. i Jin
Serbia: Vasić (2), Brooks (11), Crvendakić (15), Dabović (3), Krajisnik (14) oraz Cado, Jovanović, Butulija, Anderson (12), Stanković (8) i Skorić