Strona Główna > Aktualności > IO K, gr. A: Serbia pokonała reprezentację Kanady

IO K, gr. A: Serbia pokonała reprezentację Kanady

Reprezentacja Serbii dobrze rozpoczęła mecz z Kanadą i do przerwy miały nad rywalkami 8 punktów przewagi. Koszykarki z Ameryki Północnej odrobiły tę stratę i doprowadziły do remisu po 30 minutach gry. W końcówce meczu było trochę emocji, jednak mądrzej rozegrały ją Serbki i to one cieszyły się ze zwycięstwa 72:68.

Serbki dobrze rozpoczęły to spotkanie i po akcji Tiny Krajisnik prowadziły już 5:0, ale kolejne 7 punktów z rzędu zdobyły koszykarki z Kanady. Gra się wyrównała a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Przez długi czas nikt nie mógł trafić do kosza, dopiero rzut Aleksandry Crvendakić Serbki odskoczył rywalkom na kilka punktów (15:11). Ostatecznie zespół z Europy schodził z boiska po pierwszej kwarcie prowadząc 16:13.

Świetny początek drugiej kwarty i rzut Yvonne Anderson pozwolił Serbkom powiększyć przewagę do 7 punktów (20:13). W pewnym momencie Kanadyjki miały już 10 punktów straty, nie mogły przebić się przez obronę przeciwniczek i mocno kulały ze skutecznością. Tuż przed końcem drugiej kwarty trafiła jeszcze Kia Nurse i zespół Serbii schodził do szatni przy prowadzeniu 36:28.

Na początku trzeciej części meczu rzuty z dystansu Shay Colley i Nurse pozwoliły reprezentacji Kanady odrobić część strat. Gdy po raz kolejny Kia Nurse trafiła za dwa punkty, doprowadziła do remisu 38:38 – Kanadyjki wyszły nawet na moment na prowadzenie, ale ta część spotkania zakończyła się remisem 45:45 po dwóch celnych rzutach wolnych w wykonaniu Dragany Stanković.

Czwartą kwartę od celnego rzutu za trzy punkty rozpoczęła Yvonne Anderson, po chwili poprawiła Jelena Brooks i Serbki znów miały kilkupunktową przewagę. Zespół Kanady nie zamierzał się poddawać – po celnym trafieniu Bridget Carleton znów był remis (50:50). Wynik znów przez dłuższy czas oscylował wokół remisu, ale na trzy minuty przed końcem Serbki znów odskoczyły rywalkom na 6 punktów (64:58). Gdy na 50 sekund przed końcem za trzy punkty trafiła Nirra Fields było już tylko 68:66, ale po chwili odpowiedziała skutecznym layupem Jelena Brooks. Na 10 sekund przed końcem Shaina Pelligton wykorzystała jeden z dwóch rzutów wolnych i było 70:68, jednak ostatni akcja należała do zespołu Serbii. Trafiła za dwa Brooks i jej koleżanki mogły cieszyć się z pierwszej wygranej w Tokio.

Serbia – Kanada 72:68
(16:13, 20:15, 9:17, 27:23)

Serbia: Vasić (16), Brooks (9), Crvendakić (10), Dabović (11), Krajisnik (10) oraz Jovanović, Butulija, Anderson (12), Stanković (4) i Skorić
Kanada: Nurse (16), Carleton (7), Raincock-Ekunwe (8), Achonwa, Colley (12) oraz Pellington (2), Ayim (2), Alexander, Amihere (2), Fields (19) i Edwards