Strona Główna > Aktualności > IO 3×3 M: Porażka z Holendrami po dogrywce, awans mocno zagrożony

IO 3×3 M: Porażka z Holendrami po dogrywce, awans mocno zagrożony

Biało-czerwoni przegrali czwarty mecz w turnieju olimpijskim i po dwóch dniach mają bilans 2-4. Zacięte spotkanie z reprezentacją Holandii rozstrzygnęło się po dogrywce, w której lepsi byli rywale. Zamiast dwóch zwycięstw Polacy zanotowali w poniedziałek dwie porażki i ich sytuacja w tabeli jest bardzo trudna. By awansować do ćwierćfinału muszą jutro wygrać z Belgią i liczyć na korzystne dla siebie wyniki w innych spotkaniach.

Pierwszy punkt w tym meczu niemal po minucie gry zdobył Michael Hicks. Polacy odważnie wchodzili pod kosz i ich rywale musieli uciekać się do fauli. Po akcji Hicks – Szymon Rduch biało-czerwoni prowadzili już 4:1, jednak Pomarańczowi bardzo szybko odrobili tę stratę i doprowadzili do wyrównania i wyszli na niewielkie prowadzenie.

Po trafieniu Dimeo van der Horsta z dystansu Holendrzy prowadzili już 8:5, ale po pięciu minutach gry po trafieniu Hicksa zza łuku straty Polaków zmalały do jednego punktu (8:9). Potem Holendrzy wykorzystując rzuty wolne i czyste pozycje z dystansu powiększyli przewagę (13:8), a sfrustrowani Polacy coraz częściej faulowali. Do tego Hicks pudłował zza łuku, na szczęście udawały się wejścia pod kosz, kończone celnymi trafieniami (10:13).

Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Pomarańczowi prowadzili dwoma punktami (14:12), ale chwilę rzut za dwa punkty Pawła Pawłowskiego dał remis 15:15. Gdy z dystansu trafił Hicks, Polacy wyszli na prowadzenie 17:16, a na 40 sekund przed końcem prowadzili 18:17. Gdy Arvin Slagter trafił za dwa punkty, było 20:19 dla holendrów, jednak nasi koszykarze w ostatnich sekundach wyrównali i o wyniku miała rozstrzygnąć dogrywka.

Dogrywkę rozpoczęli Holendrzy i trafili za jeden punkt, a chwilę potem Polacy… stracili piłkę. Rywale to wykorzystali i w kolejnej akcji van der Horst trafił i zapewnił swojemu zespołowi wygraną.

Holandia – Polska 22:20

Holandia: van der Horst (6), Bekkering (6), Slagter (5) i Voorn (5)igrzys
Polska: Hicks (8), Zamojski (4), Pawłowski (5) i Rduch (3)