Strona Główna > Aktualności > IO 3×3 M: Polacy przegrali z Chińczykami, niepewna sytuacja w tabeli

IO 3×3 M: Polacy przegrali z Chińczykami, niepewna sytuacja w tabeli

Polacy w meczu z reprezentacją Chin prowadzili już19:16 i brakowało im dwóch punktów do wygranej. Dali się jednak dogonić, a w samej końcówce popełnili błąd w obronie, zostawiając samego jednego z rywali, który trafił za dwa punkty. Porażka z najsłabszym dotąd zespołem stawia biało-czerwonych w trudnej sytuacji – przed nimi jeszcze mecze z Holandią i Belgią, które trzeba wygrać.

Wejściem pod kosz i celnym rzutem Przemysława Zamojskiego rozpoczęli Polacy mecz z reprezentacją Chin. Biało-czerwoni odcinali od piłek wysokiego Jinqiu Hu, niestety często też faulując. Gdy Michael Hicks trafił z dystansu, nasi koszykarze prowadzili już 6:3, Chińczykom przydarzyło się nawet dobić nasz rzut i zdobyć punkt dla rywali.

Po dobrym rzucie za dwa punkty Szymona Rducha Polacy prowadzili 11:7, jednak po czterech minutach gry wykorzystali już limit sześciu przewinień. Po chwili znów z dystansu trafił Paweł Pawłowski (13:8), jednak rywale głównie rzutami wolnymi odrobili straty (13:12). Celny rzut za dwa Pawłowskiego pozwolił biało-czerwonym znów odskoczyć (17:13).

Chińczycy odpuszczali Pawłowskiego zza łuku, a ten trafiał raz za razem i przy stanie 19:16 pozostały jeszcze dwie minuty regulaminowego czasu gry. W końcówce Hicks próbował trzykrotnie skończyć mecz, Polakom nic nie chciało wpaść do kosz, a rywale zaczęli skutecznie bronić pod koszem. Chińczycy doprowadzili do remisu 19:19. W pewnym momencie Polacy zostawili bez krycia Penga Yana, a ten trafił za dwa punkty, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo.

Polska – Chiny 19:21

Polska: Hicks (5), Zamojski (5), Pawłowski (7) i Rduch (2)
Chiny: Yan (6), Gao (1), Li (2) i Hu (12)