Strona Główna > Aktualności > IO 3×3 M: Kolejna porażka Polaków, tym razem z Serbią

IO 3×3 M: Kolejna porażka Polaków, tym razem z Serbią

Reprezentacja Polski koszykarzy poniosła drugą porażkę w turnieju olimpijskim. Polacy ulegli faworyzowanym Serbom 12:15, chociaż prowadzili w tym spotkaniu już 11:8. Końcówka w wykonaniu biało-czerwonych to jednak fatalna skuteczność, co wykorzystali nasi rywale. Biało-czerwoni po trzech meczach mają bilans 1:2 i jeszcze dziś zmierzą się o g. 11:40 z reprezentacją Rosji.

Pierwszy punkt w meczu dla reprezentacji Serbii zdobył już w pierwszych sekundach meczu Aleksandar Ratkov. Gdy Paweł Pawłowski trafił za dwa z dystansu, Polacy wyrównali na 2:2, a po świetnym rzucie Przemysława Zamojskiego biało-czerwoni wyszli na prowadzenie 5:3. Przewaga naszych koszykarzy utrzymywała się przez jakiś czas, po trafieniu zza łuku Szymona Rducha prowadziliśmy już 9:5, ale Serbowie zaczęli odrabiać straty.

Po pięciu minutach gry trafił Dusan Bulut i nasza przewaga stopniałą do dwóch punktów (10:8).Wprawdzie trafienie Michaela Hicksa znów pozwalało odetchnąć, jednak nasi koszykarze nie potrafili zatrzymać Buluta. Ten na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry doprowadził do remisu 11:11, a po chwili Ratkov wyprowadził zespół Serbii na prowadzenie.

Gdy Mihajlo Vasić trafił dwa rzuty wolne Serbowie prowadzili już 14:11, a do końca została minuta. W końcówce rzuty biało-czerwonych z dystansu nie chciały wpadać do kosza. Pięć niecelnych rzutów w ostatnich sekundach było dobrym obrazem nieskuteczności Polaków w tym meczu, który ostatecznie nasi reprezentanci przegrali 12:15. Serbowie po trzecim meczu są nadal niepokonani w turnieju olimpijskim.

Polska – Serbia 12:15

Polska: Hicks (2), Zamojski (3), Pawłowski (4) i Rduch (3)
Serbia: Ratkov (3), Majstorović (4), Vasić (5) i Bulut (3)