Strona Główna > Aktualności > I M: Zdecydowana wygrana krośnian z rezerwami Śląska Wrocław

I M: Zdecydowana wygrana krośnian z rezerwami Śląska Wrocław

Krośnianie żeby wygrać musieli utrzymać nerwy na wodzy, wykazać się maksymalną determinacją, zaprezentować grę zespołową, a jednocześnie zademonstrować umiejętności indywidualne na odpowiednio wysokim poziomie. Wszystkie te elementy wypełnili, dzięki czemu wygrali po raz drugi w tym sezonie, i to z drużyną naprawdę wymagającą, zdecydowanie najsilniejszą z dotychczasowych rywali.

Wchodząc w szczegóły, mecz można podzielić na trzy etapy, zresztą wszystkie bliźniaczo podobne. Na każdym z nich Miasto Szkła odskakiwało na kilkanaście punktów, zapewniając sobie – tak się przynajmniej wydawało – bezpieczną przewagę na dalszą część rywalizacji. Tak się działo w pierwszych trzech kwartach: 27:12 w pierwszej, 45:32 w drugiej i 69:49 w trzeciej. Za każdym razem jednak rezerwy Śląska odrabiały dystans, zbliżając się dosłownie na kilka „oczek” (29:24, 47:40, 82:76 dla Miasta Szkła).

Ostatnia kwarta to już prawdziwa wojna nerwów. Rzeczony rezultat 82:76 widniał dokładnie na 6. minut przed końcem, zatem goście mieli wystarczająco dużo czasu, aby odwrócić losy spotkania i pogrążyć miejscowych. Na szczęście gospodarze wytrzymali ciśnienie, potwierdzili klasę i przeprowadzili ostateczny szturm, przesądzający sprawę i zapewniający komplet punktów.

W tym miejscu wszelako należy podkreślić indywidualną postawę kilku zawodników, bez której sukces bezwzględnie nie byłby możliwy. Mianowicie chodzi o Santiago Vauleta, Juliana Jasińskiego, Pawła Śpicę i Damiana Ciesielskiego. Chwalimy rzecz jasna całą ekipę, lecz wymieniony kwartet w zdecydowanie największym stopniu przyczynił się do wygranej. Widać ewidentnie, że Miasto Szkła rozkręca się z meczu na mecz, zawodnicy coraz pewniej czują się na parkiecie, forma poszczególnych gracze rośnie. Krośnianie jednoznacznie dowiedli tego w potyczce z rezerwami Śląska, mając naprzeciw siebie między innymi: Szymona Tomczaka, Aleksandra Leńczuka, Maksymiliana Zagórskiego, czy Michała Sitnika, kwalifikujących się do kadry pierwszego, ekstraklasowego Śląska Wrocław.

Miasto Szkła Krosno – TBS Śląsk II Wrocław 101:87
(27:16, 18:22, 29:24, 27:25)

Miasto Szkła: Ciesielski (9), Vaulet (22), Śpica (14), Rompa (4), Jasiński (26) oraz Zaguła (5), Oczkowicz (7), Krzywdziński (7), Sobiech (7), Dawdo, Gomułka i Głowacki
Śląsk II: Tomczak (29), Zagórski (3), Bożenko (10), Leńczuk (15), Walski (8) oraz Góreńczyk (14), Sitnik (4) i Wojciechowski (4)