Strona Główna > Aktualności > I M: Świetny start sezonu w wykonaniu akademików z Opola

I M: Świetny start sezonu w wykonaniu akademików z Opola

Najlepszy start w historii występów w Suzuki 1 Ligi Mężczyzn zanotowało Weegree AZS Politechnika Opolska. Podopieczni Marcina Grygowicza wygrali trzecie spotkanie z rzędu, tym razem zwyciężając niepokonany SKS Starogard Gdański. Komplet wygranych mają na swoim koncie również Rawlplug Sokół Łańcut oraz GKS Tychy. W aż trzech spotkaniach gospodarze uzyskali ponad 100 punktów.

AZS Politechnika Opolska rozpoczęła sezon od wygranej z Dzikami, później pewnie zwyciężyło w Łowiczu, aby w trzeciej serii spotkań pokonać SKS. Miejscowi przeważali w pierwszych minutach spotkania. Dobrze układała się współpraca Jakuba Kobela z Szymonem Kiwilszą oraz Adamem Kaczmarzykiem, dzięki czemu Akademicy w drugiej kwarcie uzyskali 12 punktów z rzędu, obejmując największe w spotkaniu prowadzenie 41:26.

Po zmianie stron prowadzeni przez Filipa Stryjewskiego goście zaczęli odrabiać straty. Dobrze współpracowali ze sobą pod koszem Michał Sadło (19 pkt i 7 zbiórek) oraz Witalij Kowalenko (18 pkt i 4 zbiórki) i goście nie tylko zdołali odrobić straty, ale wyjść na siedmiopunktowe prowadzenie.

W końcówce lepiej radzili sobie jednak znów gospodarze. Po akcjach Patryka Wilka i Pawła Kreffta koszykarze Weegree AZS Politechnika Opolska zbliżyła się na odległość jednego trafienia z gry, a gdy w zdobywanie punktów włączyli się Kobel i Kaczmarzyk gospodarze znów uzyskali przewagę. W ostatnich dwóch minutach spotkania goście musieli sobie radzić bez Kowalenki, który w krótkim odstępie czasu dwukrotnie popełnił przewinienie i z powodu przekroczenia limitu fauli musiał opuścić boisko. SKS starał się wówczas szybko odrabiać straty, ale zamiast tego powiększała się strata drużyny z Pomorza do miejscowych.

Jakub Kobel i Adam Kaczmarzyk zakończyli spotkanie z dorobkiem 20 punktów. Tyle samo uzyskał Szymon Ryżek z SKS Starogard Gdański.

Weegree AZS Politechnika Opolska – SKS Starogard Gdański 89:82
(27:18, 21:20, 16:28, 25:16)

AZS: Wilk (11), Kiwilsza (16), Skiba (6), Kaczmarzyk (20), Rutkowski oraz Kobel (20), Krefft (8), Piszczatowski (2), Kapuściński i Jodłowski (6)
SKS: Pietras (1), Ryżek (20), Kowalenko (18), Burczyk (2), Stryjewski (9) oraz Karolak (5), Szymański (8), Sadło (19) i Kamiński