Strona Główna > Aktualności > I M: Pewna wygrana lublinian z Decką Peplin

I M: Pewna wygrana lublinian z Decką Peplin

AZS UMCS Start II Lublin zwycięstwem rozpoczął 12. kolejkę Suzuki I liga koszykarzy. Było to piąte spotkanie i piąta wygrana AZS UMCS Start II Lublin na własnym parkiecie. Beniaminek Suzuki 1 Ligi Mężczyzn pewnie pokonał Deckę Pelpin 92:70, od połowy drugiej kwarty tylko powiększając przewagę.

Mecz w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli w efektowny sposób otworzył tę rundę gier. Nieliczni kibice obejrzeli ciekawe widowisko, w którym gospodarze odnieśli przekonujące zwycięstwo. O ich triumfie przesądziła druga kwarta, po której lublinianie prowadzili różnicą 12 pkt. Warto wspomnieć, że ten zryw gospodarzy był dość nieoczekiwany, bo na początku meczu mieli spore problemy. W pewnym momencie przegrywali już nawet 10:21 i wydawało się, że o sukces tego dnia będzie bardzo trudno.

Udało się jednak wygrać, głównie dlatego, że świetną partię rozegrał Karol Obarek. Ten zawodnik jest wyraźnie uskrzydlony szansami otrzymywanymi w Energa Basket Lidze. W środowy wieczór był na parkiecie praktycznie wszędzie – zdobył 22 pkt, ale miał też 8 zbiórek i 5 asyst. 19 pkt dołożył do dorobku lublinian Bartosz Ciechociński. U pokonanych dobre zawody rozegrał Dawid Sączewski, który zdobył 21 pkt. Ponad połowę punktów dla Decki uzyskali Dawid Sączewski (21) i Mateusz Kaszowski (15).

AZS UMCS Start II Lublin – Decka Pelplin 92:70
(15:21, 30:12, 28:19, 19:18)

Start II: Obarek (22), Ciechociński (19), Gospodarek (10), Myśliwiec (9), Stopierzyński oraz Wąsowicz (14), Pszczoła (9), Nycz (5), Ziółko (4), Grzesiak i Kępka
Decka: Sączewski (21), Kaszowski (15), Konopatzki (8), Szczepanik (7) Kulis (6) oraz Michałek (4), Wąsowicz (3), Pułkotycki (3), Shcherbatiuk (2), Leśniczak (1) i Pajkert