Strona Główna > Aktualności > I M: AGH Kraków pokonał na wyjeździe GKS Tychy w zaległym spotkaniu

I M: AGH Kraków pokonał na wyjeździe GKS Tychy w zaległym spotkaniu

W zaległym spotkaniu 18. kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn GKS Tychy nie sprostał na własnym parkiecie AZS AGH Kraków. Osłabieni brakiem Łukasza Diduszko oraz z Maciejem Koperskim tylko na ławce rezerwowych gospodarze ulegli 84:99. Doświadczenie w polu trzech sekund wykorzystał Wojciech Fraś, który był najlepszym punktującym spotkania. 30-letni zawodnik rzucił 24 punkty i miał 7 zbiórek.

To przyjezdni lepiej rozpoczęli spotkanie, bo od rzutu za 3 punkty przez Wojciecha Leszczyńskiego. Mimo, że pierwsza kwarta była równa, to goście mieli większą kontrole nad meczem. Tyszanie cały czas gonili wynik, a gdy udawało im się wyrównać to goście kolejny raz przyśpieszali i uciekali z wynikiem. Gospodarze jednak konsekwentnie odrabiali straty i po pierwszej kwarcie wynik na tablicy wskazywał 23:23.

Druga kwarta to kolejny pokaz sił ofensywnych obu drużyn, niestety zarówno w szeregach gospodarzy jak i gości, zabrakło defensywy. Ta cześć meczu była bardzo równa o czym świadczy m.in wynik. Do szatni oba zespoły schodziły przy rezultacie 45:47.

W trzeciej kwarcie defensywa GKS-u wyglądała bardzo źle. Ataki przeciwnika przecinały szyki gospodarzy raz za razem. Tyszanie niestety nie byli również skuteczni w ataku, wiele rzutów nie trafionych co skutkowało dużą przewagą przeciwnika po tej części meczu – 62:74.

Ostatnia kwarta to tylko potwierdzenie dominacji krakowian w drugiej połowie meczu. Tracąc 99 punktów na własnym terenie bardzo ciężko jest wygrać mecz. Tyszanie dwoili się i troili w ataku aby odrobić straty, co prawda w końcówce zaliczyli dobry moment w ataku, ale w drugiej połowie, jak i całym meczu zabrakło im przede wszystkim defensywy. Mecz zakończył się wynikiem 84:99. Dzięki wygranej w Tychach beniaminek Suzuki 1 Ligi Mężczyzn ma na swoim koncie większą liczbę zwycięstw niż porażek (bilans 9-8).

GKS Tychy – AZS AGH Kraków 84:99
(23:23, 22:24, 17:27, 22:25)

GKS: Krajewski (3), Nowak (9), Trubacz (8), Wieloch (21), Mąkowski (10) oraz Stankowski (10), Tyszka (18), Chodukiewicz (4), Jakacki (1) i Ziaja
AGH: Zmarlak (14), Leszczyński (15), Majka (8), Pawlak (20), Fraś (24) oraz Wydra, Orłowski, Pieniążek, Matyja, Rojek (5), Lis (4) i Dyrda (9)