Strona Główna > Aktualności > I liga M: Ważna wygrana krośnian z Dzikami Warszawa

I liga M: Ważna wygrana krośnian z Dzikami Warszawa

Miasto Szkła Krosno pokonało sąsiada w tabeli 1 ligi koszykarzy i zbliżyło się do realizacji celu, jakim jest awans do play-off. Ale łatwo nie było. Zwłaszcza kiedy Dziki Warszawa odrobili 18-punktową stratę.

Po dwóch kwartach i po super grze krośnianie schodzili na długą przerwę ze sporym, bo 18-punktowym zapasem (53:35). Kolejna, trzecia odsłona również przebiegała po ich myśli, ponieważ do ostatniej sekundy prowadzili nadal wysoko, różnicą 16 oczek (71:55), co w perspektywie ostatniej kwarty stawiało miejscowych w roli zdecydowanych faworytów.

Wówczas to jednak równo z syreną kończącą trzecią kwartę, celną trójką popisał się Grzegorz Grochowski. Na początku czwartej części do głosu doszedł natomiast Patryk Gospodarek, który najpierw zapunktował 2+1, później popisywał się indywidualnymi, skutecznymi akcjami pod kosz, a następnie wraz z Grochowskim trójkami błyskawicznie niwelowali straty.

Dodatkowo warszawianie zaczęli grać agresywnie w obronie, co uniemożliwiało miejscowym wypracowywanie sytuacji rzutowych. Wszystko to sprawiło, że po równych 2. minutach decydującej kwarty na tablicy wyświetlał się wynik 72:71 dla Miasta Szkła, czyli praktycznie mecz zaczynał się od nowa.

Krośnianie w tym momencie pokazali charakter i formę prezentowaną w pierwszych trzech kwartach. Potrafili się otrząsnąć, wyjść z kryzysu i wrócić do walki o zwycięstwo. Wszystko przy świadomości, że roztrwonili 18 punktów przewagi. Tym cenniejsza to wygrana, bo potwierdzająca, że atutem Miasta Szkła jest nie tylko fizyczna dyspozycja.

Miasto Szkła Krosno – Dziki Warszawa 87:82
(27:25, 26:10, 18:23, 16:24)

Miasto Szkła: Oczkowicz (9), Żmudzki (10), Ciechociński (4), Czujkowski (19), Konopatzki (14) oraz Szczypiński (20), Wieloch (4), Krzywdziński (1) i Ciesielski (6)
Dziki: Krefft (17), Wojtyński (11), Gospodarek (21), Dębski (7), Koźluk oraz Grochowski (18), Piliszczuk, Marchoff, Jarmakowicz (4) i Tokarski (4)